rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd/ Edycja 2021

13.05.2021 13:41

W imieniu Organizatora - Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie oraz Współorganizatora – Politechniki Rzeszowskie im. Ignacego Łukasiewicza, zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzeniu zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.
Kapituła konkursowa będzie składać się z doświadczonych ekspertów. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

W Konkursie ocenianie będą następujące obszary działalności:
•    Inwestycja Roku - transport i budownictwo,
•    Akcja Społeczna Roku - podnoszenie wiedzy i świadomości lokalnej społeczności w zakresie efektywności energetycznej,
•    Innowacja Roku - nowatorstwo energetyczne.
Dodatkowo, Kapituła Konkursu nagrodzi samorządy szczególnie zasłużone w danym obszarze i przyzna wyróżnienia oraz tytuły:
•    Energetyczny Inwestor Roku,
•    Propagator Wiedzy o Energii Roku,
•    Energetyczny Innowator Roku.

Zgłoszenia udziału w Konkursie będą przyjmowane do 15.07.2021 r.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Sponsorami/partnerami Konkursu zostali: PKN ORLEN S.A. (Sponsor Głowny) oraz Polska Spółka Gazownictwa (Sponsor Srebrny).

Projekt został objęty patronatem medialnym m.in.: TVP3 Rzeszów, Centrum Informacji Rynku Energii, BiznesAlert, Nowa Energia, GospodarkaPodkarpacka, Biomasa, Elektroinżynieria, Energetyka, Energetyka Cieplna i Zawodowa, Energetyka Wodna, Energetyka24.com, Energetykon, Energia i Recykling, EURACTIV.pl, Filary Biznesu, Forum Polskiej Gospodarki 24, Gazeta Bankowa, Gazeta Politechniki, GlobEnergia, Miesięcznik Instal, Nowiny24, Nuclear.pl, Optimal Energy, Ozeon, Portal Gospodarka Morska, Radio Centrum, Smart-Grids.pl, Srodowisko.pl, Świat OZE, Trendy w Energetyce, W Gospodarce, Wiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.pl. Spodziewamy się kolejnych patronatów medialnych.


Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin, terminy oraz dane kontaktowe, znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konkursJST

Film zapowiadający Konkurs znajduje się pod adresem:   www.youtube.com/watch?v=TuB7vmyXy5Q

Do pobrania:

Zaproszenie dla Gmin do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.