rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców subregionu wałbrzyskiego

28.09.2022 10:57

Samorządowcy, przedstawiciele środowisk naukowych oraz przedsiębiorcy spotkali się aby porozmawiać o przyszłości biznesu i dolnośląskiej gospodarki. Inicjatorem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

- W ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska przygotowaliśmy kilkaset milionów euro na wsparcie przedsiębiorstw i przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku. Takie spotkania mają na celu m.in. wymianę doświadczeń oraz przybliżenie przedsiębiorcom, jakie pieniądze są przeznaczone dla nich w perspektywie unijnej – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.


Tematami rozmów były między innymi inwestycje i makroekonomiczne uwarunkowania ich prowadzenia, szanse i możliwości wsparcia przedsiębiorców w ramach działań podlegającego samorządowi województwa Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz możliwości wsparcia oferowanego przedsiębiorcom przez Dolnośląski Fundusz Gospodarczy. Osobną część rozmów poświęcono funduszom unijnym, które podobnie jak w latach ubiegłych w dużym stopniu będą przyczyniały się do rozwoju dolnośląskiej gospodarki.  Dzisiejsze spotkanie inicjuje cykl podobnych, które będą odbywać się w wybranych miejscach Dolnego Śląska. Ich celem jest prezentacja oferty samorządu i podległych mu instytucji dla dolnośląskich przedsiębiorców oraz wysłuchanie ich oczekiwań aby przyszła współpraca ułożyła się sprawnie.