rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie warsztatów Trails+ w 2020 r

20.11.2020 11:38

Pomimo wielu przeciwności i trudnego czasu dla projektów, jesteśmy dumni, że udało nam się mimo wszystko przeprowadzić 3 serie warsztatowe w 2020 roku.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji, nauczycielom i uczniom szkół w Biedrzychowicach, Bogatyni i Lwówku Śląskim za serdeczne przyjęcie, zaangażowanie i współpracę!


Mamy nadzieję, że wiedza przekazana podczas warsztatów przez trenerów z Politechniki Wrocławskiej dała już rezultaty w postaci nowych pomysłów i planów, a także wpłynęła na poszerzenie horyzontów.


Chcielibyśmy przekazać, że między 7 września, a 9 października przetrenowanych zostało aż 113 uczniów i 14 nauczycieli, a w wydarzeniach sieciujących 70 uczestników!


Uczniom zostały przekazane nowe umiejętności, które rozwinęły w nich myślenie przedsiębiorcze i ukierunkowane na innowacyjność. Nauczyciele zostali z kolei zaznajomieni z licznymi metodami mającymi zastosowanie w procesie projektowania innowacyjnych rozwiązań, tak aby po projekcie kontynuować jego założenia.
Oprócz zajęć teoretycznych, uczniowie również mieli okazję do udziału w całodziennych warsztatach poświęconych projektowaniu modeli na drukarkę 3D. Niektóre z prac zostały wydrukowane przez drukarki 3D znajdujące się w mobilnych laboratoriach.


Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi relacjami z warsztatów, stworzonymi przez lokalne telewizje:

https://www.tvbogatynia.pl/wiadomosci/8077,nowoczesnosc-w-gorniku?fbclid=IwAR0d0PyjTsljXc7Ga0JXhZHnnAQNK-P_Y9ag7FJgRqqcFcNNvo_4XRAxDw8

https://www.facebook.com/watch/?v=654726825164284