rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie Targów Space Tech Expo w Bremie

23.11.2021 10:27

W dniach 16-18 listopada br. delegacja z Dolnego Śląska w skład której weszły przedsiębiorstwa: Thorium Space Sp. z o.o.- https://thorium.space/, Komes sp. z o.o.- https://komes.pl/pl/, Scanway sp. z o.o.- https://scanway.pl/, BZB UAS- https://bzbuas.com/, Arc Software- https://arcsoftware.it/, SatRevolution S.A.- https://www.satrevolution.com/, Nobo Solutions S.A.- http://www.nobosolutions.com/ oraz przedstawiciele UMWD  wzięła udział w targach Space Tech Expo w Bremie (https://www.spacetechexpo.eu/)

Space Tech Expo to jedno z największych i najważniejszych targów skierowanych dla branży aerospace w Europie. Wydarzenie to było okazją dla przedstawicieli dolnośląskich spółek do eksponowania swoich zdolności i oferty. Dzięki współpracy z Polską Agencją Kosmiczną na stoisku zostało udostępnione miejsce do spotkań B2B dla dolnośląskich firm. W drugim dniu targów zorganizowano wspólny event, który został otwarty przez prezesa POLSA, prof. Grzegorza Wrochnę i konsula generalnego Polski w Hamburgu Pawła Jaworskiego. W tym wydarzeniu wzięło udział wielu gości z Polski oraz reprezentanci międzynarodowych agencji, instytucji i przedsiębiorstw. Przedstawiciele dolnośląskiej delegacji wzięli także udział w seminariach, wykładach i pokazach przedstawiających najbardziej spektakularne projekty, takie jak misja na Marsa, czy też wynikające z potrzeb, m.in. górnictwo kosmiczne, problem oczyszczania orbity ze śmieci kosmicznych.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Promocja oferty gospodarczej regionu na rynkach krajowych i międzynarodowych” realizowanego przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.