rozmiar czcionki: A | A | A

"Nowy model edukacji klimatycznej" – zaproszenie na dwudniowe warsztaty dla nauczycieli

04.11.2022 11:15

Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz fundacjami Sever z Czech oraz Eurosoc #Digital z Niemiec ma przyjemność zaprosić na dwudniowe warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych dotyczące "Nowego modelu edukacji klimatycznej", przygotowane w ramach projektu "Zrównoważony ekosystem edukacji klimatycznej".

Warsztaty odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku w Szczawnie Zdroju. Wszelkie koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem, jak i koszt samych warsztatów są pokrywane przez organizatorów.

Udział w warsztatach daje szkole szansę / jest jednym z kluczowych warunków na wzięcie udziału w programie pilotażowym projektu. Do programu pilotażowego zostanie wybranych 8 szkół z Dolnego Śląska i terenów przygranicznych Czech i Niemiec, które przez okres 6 miesięcy będą testować nowy projekt edukacji klimatycznej. W ramach pilotażu przewidujemy wyposażenie szkół w sprzętowy zestaw startowy, zapewniamy mentoring i wynagrodzenie dla nauczycieli prowadzących zajęcia.

Szczegóły warsztatów znajdują się w załączniku (zaproszenie).


Termin: warsztaty odbędą się w trzech turach w terminach do wyboru: 22-23.11.2022, 24-25.11.2022, 30.11-01.12.2022


Miejsce: Hotel Camelot, ul. Nizinna 2, 58-310 Szczawno-Zdrój


Link do rejestracji:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8F8QQgQxBxpgs1WGrlkY6sQbdoHoEfo1Z0f8ZJjcYshd0oA/viewform  


UWAGA: liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!


Zapraszamy do zapisów.


W razie pytań, prosimy o kontakt z p. Joanną Mazurek z Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych: joanna.mazurek@ffis.edu.pl


Projekt jest realizowany w modelu partnerskim z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, SEVER – Centre for Environmental Education z Czech oraz EuroSoc-digital GmbH (EUD) z Niemiec i jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI). EUKI to instrument finansowania projektów przez niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego (BMU). Konkurs EUKI na pomysły projektów jest realizowany przez Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.  


Do pobrania:

Zaproszenie