rozmiar czcionki: A | A | A

17 Forum Biznesowe Polska-Tajwan ONLINE

08.12.2021 08:40

Szanowni Państwo,Krajowa Izba Gospodarcza oraz Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) bardzo serdecznie zapraszają na 17. edycję biznesowego Forum Polska – Tajwan, które odbędzie się 14 grudnia w godzinach 9:00-11:00 ONLINE.Bardzo dobra polityka gospodarcza Tajwanu sprawiła, iż ta niegdyś rolnicza wyspa w ciągu ostatniego pięćdziesięciolecia uplasowała się w drugiej dziesiątce potęg gospodarczych świata pod względem wolumenu obrotów handlowych. W tym roku reprezentowane podczas forum będą następujące sektory:


ELEKTROMOBILNOŚĆ

to atrakcyjny temat z ogromnym potencjałem do tworzenia współpracy biznesowej i partnerstwa między firmami w Polsce i na Tajwanie, zwłaszcza w sektorze autobusów elektrycznych na Tajwanie, ponieważ rząd Tajwanu planuje zbudować kompleksową elektryfikację w transporcie publicznym do 2030 roku. Wszystkie autobusy na paliwa kopalne będą wycofane i zastąpione autobusami elektrycznymi. Polska jest jednym z głównych producentów baterii do pojazdów i autobusów elektrycznych, a także podzespołów i części zamiennych do pojazdów w UE.


SMART CITIES

Unia Europejska stawia inwestycje w Smart Cities jako jeden z priorytetów. Miasta smart to  głównie wykorzystanie nowoczesnych technologii IT w służbie mieszkańcom, ale także zrównoważony rozwój miast, zarówno pod względem transportu, gospodarki przestrzennej, jak i samego społeczeństwa oraz inicjatywy podjęte na rzecz ekologii, zero-emisyjności czy polepszenia jakości życia. Przyszłość polskich i tajwańskich miast to właśnie inteligentne miasta. Spotkanie online pozwoli na poznanie najlepszych praktyk z Polski i Tajwanu.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o wcześniejszą rejestrację on-line
REJESTRACJA