rozmiar czcionki: A | A | A

Razem zmieniamy pogranicze CZ- PL/Společně změníme pohraničí CZ-PL

25.05.2020 13:21

Rozpoczyna się realizacja wspólnej polsko-czeskiej akcji promocyjnej w ramach 4. edycji konkursu Wspólnego Sekretariatu w Ołomuńcu na organizowanie działań promocyjnych Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Akcja promocyjna realizowana jest wspólne przez Województwo Dolnośląskie oraz trzy Kraje Czeskie: Kraj Pardubicki, Kraj Kralovohradecki i Kraj Liberecki.

Celem wspólnych działań promocyjnych jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na temat wpływu środków Programu na życie mieszkańców obszaru pogranicza polsko-czeskiego oraz istniejącej oferty spędzania czasu wolnego przez turystów odwiedzających region.W ramach wspólnej oferty wykonany zostanie dwujęzyczny spot promocyjny odnoszący się do rezultatów polsko-czeskich projektów współpracy transgranicznej realizowanych we współpracy partnerów z obszaru województwa dolnośląskiego oraz krajów kralovohradeckiego, pardubickiego i libereckiego.


Głównie elementy kampanii to:


- Emisja spotu na telebimach zewnętrznych w części wschodniej, środkowej i zachodniej obszaru wsparcia województwa dolnośląskiego – Kłodzko, Wałbrzych, Jelenia Góra przy drogach tranzytowych nr 8, 35 i 3 biegnących w kierunku granicy polsko - czeskiej.


- Emisja spotu na ekranach LCD w komunikacji publicznej w Hradcu Králové, Pardubicach oraz Liberecu i Jabloncu nad Nisou.


- Emisja spotu na oficjalnych stronach internetowych i mediach społecznościowych partnerów oraz ekranach LCD w siedzibach Partnerów.


Polsko – czeska kampania promocyjna przewidziana jest jesienią 2020 r.


Informacje o projektach z udziałem partnerów z obszaru województwa dolnośląskiego realizowanych w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska dostępne są na stronie: www.ewt.dolnyslask.pl w tym miejscu.