rozmiar czcionki: A | A | A

Nabór wniosków do Programu stypendialnego dla studentów ostatniego (VI) roku uczelni medycznych




Szanowni Państwo,

z dniem 1 października 2024 r. rusza nabór wniosków do Programu stypendialnego dla studentów ostatniego (VI) roku uczelni medycznych, kształcących się na kierunku lekarskim.

Termin składania wniosków: 01.10.2024 r. - 18.10.2024 r.

O zachowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data jego wpływu do Kancelarii Ogólnej UMWD.


Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium w roku akademickim 2024/2025 w wysokości 2 500,00 zł brutto miesięcznie w okresie od 1 października 2024 r. do 30 czerwca 2025 r. dla studentów ostatniego (VI roku) kształcących się na kierunku lekarskim (uczelnie publiczne oraz niepubliczne).




Stypendium może być przyznane studentowi, który spełni łącznie następujące wymogi:
1) jest studentem VI roku studiów na kierunku lekarskim na uczelni mającej siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
2) nie powtarza roku studiów, na który ubiega się o przyznanie stypendium;
3) uzyskał średnią ocen z egzaminów za rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku nie niższą niż 4,0;
4) nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów na dzień składania wniosku;
5) zobowiąże się, iż po zakończeniu stażu podyplomowego, jednak nie później niż w terminie 12 miesięcy od jego zakończenia podejmie zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej. Przez zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej rozumie się wykonywanie zawodu lekarza w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w pełnym wymiarze czasu pracy, o którym mowa w  przepisach odrębnych przez okres co najmniej 3 lat w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego Województwo Dolnośląskie jest podmiotem tworzącym lub w którym posiada udziały albo w szpitalu powiatowym w celu odbycia szkolenia specjalizacyjnego w ramach co najmniej jednej specjalizacji deficytowej.

Specjalizacje deficytowe:
1. chirurgia ogólna;
2. chirurgia dziecięca;
3. choroby wewnętrzne;
4. geriatria;
5. neurologia;
6. neurologia dziecięca
7. medycyna ratunkowa;
8. medycyna paliatywna;
9. patomorfologia;
10. psychiatria dziecięca.

Szczegółowe informacje odnośnie Programu stypendialnego znajdują się w Regulaminie przyznawania stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim oraz w Ogłoszeniu o naborze wniosków.

Załączniki:
-
Treść Regulaminu przyznawania stypendium dla studentów kształcących się na kierunku  lekarskim - pobierz
-
Treść Ogłoszenia o naborze wniosków - pobierz
-
Plakat - pobierz

Wymagane dokumenty:
- wniosek wraz z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych (załącznik nr 1 do ogłoszenia o naborze) - pobierz
- oświadczenie, zawierające zobowiązanie do podjęcia zatrudnienia w ramach specjalizacji deficytowej przez okres co najmniej 3 lat (załącznik nr 2 do ogłoszenia o naborze) - pobierz
- oświadczenie do celów podatkowych (załącznik nr 3 do ogłoszenia o naborze) - pobierz

- oświadczenie o zobowiązaniu się do poinformowania Departamentu właściwego do spraw zdrowia UMWD o odbywanej specjalizacji deficytowej i podmiocie leczniczym, w którym jest ona odbywana (załącznik nr 4 do ogłoszenia o naborze) - pobierz
- oświadczenie o zobowiązaniu się do poinformowania Departamentu właściwego do spraw zdrowia UMWD o odpracowaniu stypendium w ramach specjalizacji deficytowej (załącznik nr 5 do ogłoszenia o naborze) - pobierz

Dodatkowo proszę pamiętać o dołączeniu zaświadczenia z uczelni potwierdzającego:
a) posiadanie statusu studenta na kierunku lekarskim,
b) rok studiów,
c) niepowtarzanie roku studiów, na który wnioskodawca ubiega się o przyznanie stypendium,
d) średnią ocen z egzaminów za ostatni rok studiów przed złożeniem wniosku co najmniej na poziomie 4,0;
e) niekorzystanie na dzień składania wniosku z urlopów określonych w regulaminie studiów;

Skany wymaganych dokumentów należy przesłać również za pomocą poczty elektronicznej na adres: patrycja.laskowska-fidan@dolnyslask.pl w terminie naboru wniosków.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Panią Patrycją Laskowską-Fidan, tel. 71 770 43 06.

 

Program stypendialny dla studentów ostatniego (VI) roku uczelni medycznych, kształcących się na kierunku lekarskim

Szanowni Państwo,

niniejszym informujemy, iż Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję dotyczącą wprowadzenia działań, mających na celu uruchomienie od 2024 r. w roku akademickim 2024/2025 pilotażowego programu stypendialnego dla studentów ostatniego (VI) roku uczelni medycznych, kształcących się na kierunku lekarskim.

Warunki przyznawania stypendiów zostały określone w uchwale nr LXVI/1376/24 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. – pobierz

Maksymalna wysokość stypendium wynosi 2500 złotych brutto miesięcznie.

Stypendium jest przyznawane na okres 9 miesięcy (liczba miesięcy nauki w roku akademickim) tj. od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku kalendarzowego.

Stypendium jest przyznawane studentom według kryterium najwyższej średniej ocen z egzaminów na roku studiów poprzedzającym złożenie wniosku.

Stypendium może być przyznane studentowi, który spełni łącznie następujące wymogi:

1) jest studentem VI roku studiów, kształcącym się na kierunku lekarskim;

2) nie powtarza roku studiów, na który ubiega się o przyznanie stypendium;

3) uzyskał średnią ocen z egzaminów za rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku nie niższą niż 4,0;

4) nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów na dzień składania wniosku;

5) zobowiąże się, iż po zakończeniu stażu podyplomowego, jednak nie później niż w terminie 12 miesięcy od jego zakończenia podejmie zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej.

Przez zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej rozumie się wykonywanie zawodu lekarza w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w pełnym wymiarze czasu pracy, o którym mowa w  przepisach odrębnych przez okres co najmniej 3 lat w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego Województwo Dolnośląskie jest podmiotem tworzącym lub w którym posiada udziały albo w szpitalu powiatowym w celu odbycia szkolenia specjalizacyjnego w ramach co najmniej jednej specjalizacji deficytowej.

Termin, zasady i sposób składania wniosków, a także lista specjalizacji deficytowych określone zostaną przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, o czym będą Państwo na bieżąco informowani.