rozmiar czcionki: A | A | A

Dni Seniora 2011

Dodano: 30-09-2011 13:40

Departament Polityki Zdrowotnej i Dolnośląska Rada ds. Seniorów działająca przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego jest inicjatorem i realizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora na Dolnym Śląsku. Tegoroczne Senioralia wystartują 30 września i potrwają aż do 10 października. W tych dniach na seniorów naszego regionu czekają liczne imprezy!

[more]

Program opieki nad noworodkami przynosi rezultaty

Dodano: 26-09-2011 14:02

Zgodnie z najnowszymi badaniami Głównego Urzędu Statystycznego w 2010 roku wskaźnik umieralności okołoporodowej na Dolnym Śląsku wyniósł - 7,1 ‰. Oznacza to, że w ciągu ostatnich dwóch lat poprawił się on o ponad 2‰. Tak dużego postępu nie udało się uzyskać żadnemu innemu województwu w Polsce.

[more]

Nowy sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala

Dodano: 20-09-2011 10:00

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej (dawny Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze) wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki chorych: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rentgen cyfrowy. Inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana została ze środków Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Finansowe wsparcie dla dolnośląskich szpitali

Dodano: 16-09-2011 15:45

Dolny Śląsk będzie jednym z pierwszych województw, w których szpitale i przychodnie będą mogły skorzystać z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Kredyt ma być niskooprocentowany, a przy jego zaciągnięciu placówki służby zdrowia nie będą musiały korzystać z pomocy samorządów.

[more]

W Wałbrzychu powstanie centrum pulmonologiczne

Dodano: 29-07-2011 14:42

Już w 2013 roku w Wałbrzychu powstanie największe i najnowocześniejsze Centrum Pulmonologiczne dla Górników na Dolnym Śląsku. Dziś w południe wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni prawie 4,5 tysiąca metrów kwadratowych pochłonie ponad 25 mln zł. W uroczystości, która odbyła się w siedzibie Szpitala Specjalistycznego im. Sokołowskiego w Wałbrzychu wzięli udział wiceminister Zdrowia Jakub Szulc, marszałek Rafał Jurkowlaniec, wicemarszałek Marek...

[more]

Ogłoszenie - Wsparcie działalności wydawniczej

Dodano: 26-07-2011 15:44

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wsparcie działalności wydawniczej o tematyce informacyjno – edukacyjnej z zakresu spraw dotyczących uzależnień, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki HIV, AIDS oraz spraw zdrowotnych”.

[more]

Ogłoszenie - Wspólnie ożywić pamięć

Dodano: 26-07-2011 15:33

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wspólnie ożywić pamięć. Konsolidacja środowiska kombatantów i osób represjonowanych drogą do upowszechniania patriotyzmu”.

[more]