rozmiar czcionki: A | A | A

Rozstrzygnięcie przetargu na Nowy Szpital Wojewódzki

Dodano: 14-06-2011 14:02

BUDIMEX, jako lider oraz FERROVIAL AGROMAN, jako partner – te dwie firmy będą wspólnie budować nowy szpital wojewódzki. Dzisiaj został rozstrzygnięty przetarg na realizację tej inwestycji. Polsko-hiszpańskie konsorcjum zaoferowało, że wybuduje szpital za 194 897 655,00 zł. Była to najtańsza oferta spośród pięciu złożonych w tym postępowaniu. Zwycięskie konsorcjum będzie miało za zadanie wybudować szpital i lądowisko dla helikopterów, ale również zagospodarować teren wokół...

[more]

Nowy szpital dla Dolnoślązaków

Dodano: 07-06-2011 14:41

500 łóżek, 14 oddziałów, 20 poradni, 10 sal operacyjnych i lądowisko dla helikopterów. Tak w skrócie można opisać Nowy Szpital Wojewódzki, który już wkrótce stanie na wrocławskich Stabłowicach. Będzie to nowoczesne centrum o charakterze ratunkowym i zabiegowym dla mieszkańców miasta i całego Dolnego Śląska. Dziś postępowi pracy przy budowie tej placówki przyglądał się członek zarządu województwa Jerzy Łużniak.

[more]

Znieczulenie do porodu

Dodano: 24-05-2011 12:56

Znieczulenie do porodu jest standardową procedurą w wielu krajach europejskich. W Polsce do tej pory na przeszkodzie stał brak pieniędzy lub wykwalifikowanej kadry. Dzięki programowi, który właśnie wdraża samorząd Dolnego Śląska, zaczyna się to zmieniać. Już dziś rodzące kobiety mogą bez dodatkowych opłat skorzystać ze znieczulenia.

[more]

Nowy Oddział Rehabilitacyjny w Trzebnicy

Dodano: 08-04-2011 14:27

Lekarze ze szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy to cenieni na całym świecie specjaliści od transplantologii. Teraz będą mogli leczyć pacjentów w jeszcze lepszych warunkach, a wszystko za sprawą otwartego właśnie nowego Oddziału Rehabilitacyjnego.

[more]

Radośnik dla małych pacjentów ‘Marciniaka’

Dodano: 23-03-2011 11:50

Radośniki! Miejsca najweselsze z wesołych! Mowa o pokojach zabaw i edukacji dla dzieci, które przebywają w szpitalu. Na pomysł ich budowy wpadła Fundacja FAKTu. Na pierwszy ogień poszedł wrocławski szpital specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Traugutta.

[more]

Nowoczesny pawilon edukacyjny w Mikoszowie

Dodano: 17-03-2011 15:36

Opiekują się kompleksowo dziećmi niepełnosprawnymi i robią to z wielkim sercem, miłością, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Mowa o Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie. Dzisiaj placówkę rehabilitacyjno-opiekuńczą odwiedził wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z burmistrzem Strzelina Dorotą Pawnuk.

[more]

Ogólnopolska Konferencja Naukowa we Wrocławiu

Dodano: 17-02-2011 13:57

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKI POLSKIEGO TOWARZYSTWA GERONTOLOGICZNEGO we współpracy z AKADEMIĄ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO we WROCŁAWIU organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową „POTRZEBY A MOŻLIWOŚCI OPIEKI NAD OSOBAMI STARSZYMI” WROCŁAW 1-2 kwietnia 2011

[more]