rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala

Dodano: 20-09-2011 10:00

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej (dawny Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze) wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki chorych: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rentgen cyfrowy. Inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana została ze środków Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Finansowe wsparcie dla dolnośląskich szpitali

Dodano: 16-09-2011 15:45

Dolny Śląsk będzie jednym z pierwszych województw, w których szpitale i przychodnie będą mogły skorzystać z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Kredyt ma być niskooprocentowany, a przy jego zaciągnięciu placówki służby zdrowia nie będą musiały korzystać z pomocy samorządów.

[more]

W Wałbrzychu powstanie centrum pulmonologiczne

Dodano: 29-07-2011 14:42

Już w 2013 roku w Wałbrzychu powstanie największe i najnowocześniejsze Centrum Pulmonologiczne dla Górników na Dolnym Śląsku. Dziś w południe wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni prawie 4,5 tysiąca metrów kwadratowych pochłonie ponad 25 mln zł. W uroczystości, która odbyła się w siedzibie Szpitala Specjalistycznego im. Sokołowskiego w Wałbrzychu wzięli udział wiceminister Zdrowia Jakub Szulc, marszałek Rafał Jurkowlaniec, wicemarszałek Marek...

[more]

Ogłoszenie - Wsparcie działalności wydawniczej

Dodano: 26-07-2011 15:44

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wsparcie działalności wydawniczej o tematyce informacyjno – edukacyjnej z zakresu spraw dotyczących uzależnień, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki HIV, AIDS oraz spraw zdrowotnych”.

[more]

Ogłoszenie - Wspólnie ożywić pamięć

Dodano: 26-07-2011 15:33

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wspólnie ożywić pamięć. Konsolidacja środowiska kombatantów i osób represjonowanych drogą do upowszechniania patriotyzmu”.

[more]

Milion złotych na da Vinci

Dodano: 22-07-2011 13:08

Marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec zaproponował wsparcie finansowe w wysokości 1 mln zł na operacje wykonywane przy pomocy robota da Vinci. Operacje przy użyci tego nowoczesnego robota chirurgicznego, jedynego w Polsce, prowadzi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu.

[more]

Podpisano umowę na budowę Nowego Szpitala Wojewódzkiego

Dodano: 15-07-2011 12:18

Konsorcjum BUDIMEX SA jako wykonawca Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów wejdzie na teren budowy już 29 lipca br. i będzie miał 30 miesięcy na skończenie robót. To oznacza, że szpital powinien być gotowy do 29 stycznia 2014 roku. Tym samym pierwszych pacjentów przyjmie na oddziały już w drugim kwartale 2014 r. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego odbyło się spotkanie, podczas którego prezes spółki ‘Nowy Szpital Wojewódzki’ Rafał Guzowski i prezes zarządu Budimex...

[more]