rozmiar czcionki: A | A | A

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

19.05.2016 11:23 11:23

Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

 

Uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej rozpoczęły się dnia 12 maja 2016 r. Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej pod przewodnictwem Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego.

 

Po Mszy św. W Hotelu Tumskim uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu profesora Jarosława Barańskiego pt. "Zawstydzenie starością. Porozumiewanie się z pacjentem w podeszłym wieku".

Organizatorem uroczystości była Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu.

 

13 maja 2016 r. obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki zorganizowane przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego we Wrocławiu odbyły się w Lasocinie k/Dzierżoniowa.

W obydwu uroczystościach uczestniczył Pan Jarosław Maroszek, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Zdrowotnej, który w imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego w pierwszym dniu wręczył kwiaty i list Gratulacyjny na ręce Pani Anny Szafran Przewodniczącej Dolnośląskiej Rady Pielęgniarek i położnych, a w drugim dniu wręczył laureatkom Konkursu „Pielęgniarka Roku 2015” nagrody-upominki oraz listy gratulacyjne Pana Jerzego Michalaka Członka Zarządu.