rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkania z Hetmanami

Dodano: 17-12-2020

Wspólne przedsięwzięcia, turystyka, a także sytuacja epidemiczna to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z hetmanami czeskimi. Rozmowy odbywały się w formie wideokonferencji i były także okazją do przekazania gratulacji hetmanom z okazji wygranych w regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[more]

Odkryj czeskie ślady z nowym audioprzewodnikiem po Wrocławiu

Dodano: 30-11-2020

Prezentujemy dzisiaj audioprzewodnik po Wrocławiu stworzony przez wrocławską Fundację "Ano Tak" i opisujący czeskie ślady w stolicy Dolnego Śląska.

[more]

Dolny Śląsk wspiera partnerski region w Gruzji

Dodano: 17-11-2020

Za nami pierwsza tura wyborów parlamentarnych w Gruzji. 31 października do urn wyborczych udali się m.in. mieszkańcy naszego partnerskiego regionu – Autonomicznej Republiki Adżarii. Druga tura już w najbliższy weekend, a już dziś marszałek Cezary Przybylski złożył gratulacje udanej kampanii wyborczej na ręce Tornike Rizhvadze – Przewodniczącego Rządu Autonomicznej Republiki Adżarii oraz Davida Gabaidze – Przewodniczącego Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki...

[more]

Nagroda dla Juliana Golaka, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów z Republiką Czeską i Republiką...

Dodano: 22-10-2020

Julian Golak, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów z Republiką Czeską i Republiką Słowacką został odznaczony Gratias Agit, odznaczeniem przyznawanym przez Rząd Republiki Czeskiej.

[more]

Spotkanie marszałka z Ambasadorem Norwegii

Dodano: 08-10-2020

Kooperacja w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, a także podsumowanie dotychczasowych kontaktów i zrealizowanych wspólnych projektów to najważniejsze tematy poruszone podczas rozmowy marszałka Cezarego Przybylskiego z Ambasadorem Norwegii. Spotkanie zorganizowano w trybie online.

[more]

Spotkanie z delegacją Wolnego Państwa Saksonia

Dodano: 25-09-2020

Katja Meier, Saksońska Minister Sprawiedliwości, Europy, Demokracji i Równego Traktowania, była dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Najważniejsze tematy rozmów to dwustronna współpraca i podsumowanie dotychczasowych inicjatyw. W spotkaniu uczestniczyli także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz przedstawiciele Saksońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

[more]

Spotkanie z przedstawicielami społeczności koreańskiej na Dolnym Śląsku

Dodano: 25-09-2020

Sytuacja społeczności koreańskiej mieszkającej na Dolnym Śląsku w dobie pandemii COVID-19 oraz zapoczątkowanie współpracy były głównymi tematami spotkania.

[more]