rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska misja gospodarcza na EXPO 2020 w Dubaju zakończona sukcesem

Dodano: 08-12-2021

Delegacja przedstawicieli samorządu województwa, przedsiębiorców z regionu oraz dziennikarzy wzięła udział w Tygodniu Dolnośląskim. Szacuje się, że w tym czasie pawilon Polski odwiedziło około 50 tys. zwiedzających, którzy poznali atrakcje regionu. Obecni w Dubaju dolnośląscy przedsiębiorcy odbyli wiele spotkań B2B, które zaowocowały m.in. nawiązaniem kontaktu z firmą z Nigerii.

[more]

Forum Polsko – Arabskie na EXPO 2020 w Dubaju (kopiuj 2)

Dodano: 07-12-2021

Podczas Tygodnia Polskiego na EXPO 2020, w poniedziałek 6 grudnia odbyło się ważne gospodarcze wydarzenie, czyli Forum Polsko – Arabskie. Dolny Śląsk reprezentowali na nim marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Andrzej Jaroch - przewodniczący dolnośląskiego sejmiku oraz przedsiębiorcy z regionu.

[more]

Dolny Śląsk na EXPO 2020 w Dubaju

Dodano: 06-12-2021

Misja gospodarcza z naszego regionu, w której skład wchodzą przedstawiciele samorządu województwa, zaproszeni goście, przedsiębiorcy oraz dziennikarze, bierze udział w Polskim Tygodniu podczas EXPO 2020 w Dubaju. Najważniejszym punktem zaplanowanych na ten czas wydarzeń był Wieczór Dolnośląski, który zorganizowano w niedzielę wieczorem 5 grudnia 2021 roku. Wcześniej tego samego dnia delegacja z regionu odwiedziła tereny wystawiennicze EXPO 2020.

[more]

Zacieśnienie polsko-czeskiej współpracy w zakresie ratownictwa medycznego

Dodano: 22-11-2021

W Kłodzku odbyło się spotkanie poświęcone współpracy ratownictwa medycznego na pograniczu polsko-czeskim. Organizatorem spotkania było Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM. Udział w nim wzięli przedstawiciele strony polskiej i czeskiej: parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy pogotowi ratunkowych oraz przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM. W czasie spotkania zostały przedstawione informacje o procesie przygotowania czesko-polskiej umowy...

[more]

Zaproszenie na wystawę do Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

Dodano: 19-11-2021

Do 8 grudnia w Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego można oglądać wystawę prac plastycznych pt. „Zielone metafory”.

[more]

Rozmowy polsko-czeskie

Dodano: 15-11-2021

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spotkali się Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, oraz Pavel Buliček, 1. Zastępca Hetmana Kraju Hradeckiego. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy w dziedzinach gospodarki, innowacji, klastrów oraz przedsiębiorczości.

[more]

Jubileuszowe posiedzenie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej ds. współpracy regionalnej

Dodano: 04-11-2021

Już po raz 30. odbyło się posiedzenie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej ds. Współpracy Regionalnej.

[more]