rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie misji dyplomatycznej Konsula Federacji Rosyjskiej

Dodano: 26-03-2009

26 marca Marszałek Marek Łapiński spotkał się z kończącym swoją misję w Polsce, Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej, Władimirem Kuzniecowem.

[more]

Wizyta Ambasadora Ukrainy w urzędzie marszałkowskim.

Dodano: 16-02-2009

3 lutego gościem marszałka Marka Łapińskiego był Oleksander Motsyk, Ambasador Ukrainy w RP. Podczas spotkania omawiano możliwości współpracy gospodarczej, kulturalnej i turystycznej obu krajów oraz wzajemnej pomocy w kontekście organizacji Euro 2012.

[more]

Wizyta Wicemarszałka Piotra Borysa w Saksonii

Dodano: 20-01-2009

Współpraca w dziedzinie sportu i edukacji była głównym tematem wizyty (14.01) wicemarszałka Piotra Borysa w Saksonii.

[more]

III Dolnośląsko - Saksońsko - Północnoczeskie Gremium Regionalne

Dodano: 20-01-2009

19 stycznia 2009 roku we Wrocławiu odbyło się Dolnośląsko – Saksońsko – Północnoczeskie Gremium Regionalne. Grupa trójstronna jest przykładem współpracy regionalnej Województwa Dolnośląskiego z Wolnym Krajem Saksonii, Województwem Kralowohradeckim, Libereckim i Pardubickim.

[more]

Partnerstwo z Brandenburgią

Dodano: 09-01-2009

9 stycznia marszałek Marek Łapiński i Grzegorz Roman, członek zarządu województwa spotkali się z Gerdem Harmsem, Pełnomocnikiem Brandenburgii do Spraw Europejskich i Heike Uhe, Przedstawicielem Brandenburgii na Dolnym Śląsku.

[more]

Podpisanie umowy z regionem Środkowej Jutlandii

Dodano: 21-11-2008

W dniu 20 listopada 2008 roku w Sali Pompejańskiej w Muzeum Narodowym odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Środkową Jutlandią (Królestwo Danii) oraz Województwem Dolnośląskim (Rzeczpospolita Polska).

[more]

Spotkanie z delegacją z Obwodu Leningradzkiego

Dodano: 28-10-2008

27 października marszałek Marek Łapiński oraz Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa spotkali się z przedstawicielami Obwodu Leningradzkiego. Delegacji przewodniczył Aleksander Hudilajnen, przewodniczący Prezydium Rady Podmiotów Administracyjnych Obwodu Leningradzkiego.

[more]