rozmiar czcionki: A | A | A

Pociąg humanitarny Kolei Dolnośląskich pojechał na granicę z Ukrainą

Dodano: 01-03-2022

Pociąg Kolei Dolnośląskich pojechał dziś do Przemyśla na granicę polsko-ukraińską. Skład przewiezie na Dolny Śląsk uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. To kolejny gest wsparcia samorządu województwa w ostatnich dniach. Jako przedstawiciele samorządu województwa w pociągu znaleźli się wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Maj – członek zarządu województwa. Na pokładzie są także tłumacze języka ukraińskiego i rosyjskiego.

[more]

Marszałek Dolnego Śląska ogłasza zbiórkę dla Ukrainy

Dodano: 28-02-2022

W związku z barbarzyńską zbrojną inwazją Rosji na suwerenne terytorium Ukrainy, z którą Dolny Śląsk łączą liczne partnerstwa międzyregionalne i samorządowe, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski ogłasza zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych oraz uchodźców wewnętrznych trwającego konfliktu zbrojnego. Poniżej znajdą Państwo listę najbardziej potrzebnych artykułów i przedmiotów.

[more]

Dolnośląscy przedsiębiorcy zaprezentowali się podczas Targów For Decor&Home w Pradze

Dodano: 28-02-2022

Sześć firm z regionu miało okazję do pokazania swojej działalności oraz lokalnych produktów podczas trzech dni trwania największych w Republice Czeskiej targów dekoracji, szkła, upominków oraz akcesoriów dla domu i kuchni. Przedsiębiorcy do Pragi pojechali w ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Dolny Śląsk rozwiązuje Umowę Partnerską z Obwodem Leningradzkim w Rosji

Dodano: 28-02-2022

Z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, we wtorek 1 marca br., odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której zostanie rozwiązana Umowa Partnerska Województwa Dolnośląskiego z Obwodem Leningradzkim w Rosji.

[more]

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-02-2022

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[more]

Spotkanie z wicehetmanem Kraju Hradeckiego

Dodano: 21-12-2021

Wspólne inicjatywy w obszarze edukacji i sportu to najważniejsze tematy wczorajszych rozmów wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z Arnoštem Štepankiem - Zastępcą Hetmana Kraju Hradeckiego. Spotkanie odbyło się w Dvur Kralove w Kraju Hradeckim i było rewizytą w sąsiednim regionie zapowiadaną podczas Giełdy Partnerstw w Wałbrzychu.

[more]

100 lat relacji dyplomatycznych z Luksemburgiem

Dodano: 14-12-2021

Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z ambasadorem Paulem Schmitem otworzyli wystawę z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Luksemburgiem. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Bramorski - Konsul Honorowy Luksemburga we Wrocławiu.

[more]