rozmiar czcionki: A | A | A

Wystawa plenerowa na 5 - lecie współpracy Dolnego Śląska i Adżarii

Dodano: 23-02-2021

W 2021 roku Dolny Śląsk wraz z gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii obchodzą jubileusz 5-lecia współpracy. Jednym z wydarzeń w ramach obchodów jubileuszu jest wystawa prezentująca dorobek dotychczasowych kontaktów międzyregionalnych.

[more]

Instytut Polski w Pradze promuje atrakcje Dolnego Śląska na swoich stronach internetowych

Dodano: 05-02-2021

Cykl krótkich przewodników „Na skok do Polska” prezentuje obszary Dolnego Śląska bezpośrednio graniczące z Czechami.

[more]

Ankieta dla przedsiębiorców - „Nowoczesne Technologie Energetyczne”

Dodano: 03-02-2021

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w ankiecie, której wyniki zostaną wzięte pod uwagę przy przygotowaniu programu polsko – niemieckiego Forum Gospodarczego „Nowoczesne Technologie Energetyczne”.

[more]

Nowe technologie będą promować Dolny Śląsk na świecie

Dodano: 02-02-2021

Hologramy czy wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to najnowsze, zaawansowane technologie, które samorząd województwa planuje wykorzystać do promocji gospodarczej Dolnego Śląska. Dzięki nim nasz region poznają między innymi uczestnicy Światowej Wystawy Expo w Dubaju. Projekt finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.

[more]

Intensywne prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach

Dodano: 13-01-2021

Prace na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej wyraźnie idą do przodu. W głównym budynku, w którym działać będzie m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie, montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Trwają również intensywne prace zbrojarskie, betoniarskie i murarskie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe. Imponującą budowę odwiedzili dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta....

[more]

Rozmowa Marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Wolnego Kraju Saksonia Michaelem Kretschmerem...

Dodano: 11-01-2021

Podczas dzisiejszej wideokonferencji marszałek Cezary Przybylski oraz Premier Wolnego Państwa Saksonia Michael Kretschmer rozmawiali o trudnej sytuacji, związanej z obostrzeniami na dolnośląsko-saksońskim pograniczu, wynikającymi ze wzrostu zakażeń koronawirusem w niemieckim landzie. Wideokonferencja została zorganizowana z inicjatywy marszałka Przybylskiego i dotyczyła omówienia ważnych dla mieszkańców pogranicza kwestii związanych z pracą w obszarze przygranicznym.

[more]

Wideokonferencja z Hetmanem Kraju Libereckiego

Dodano: 18-12-2020

Gościem marszałka Cezarego Przybylskiego był dziś Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta. Podobnie jak podczas niedawnych spotkań z Hetmanami krajów Środkowoczeskiego i Pardubickiego, rozmowa była okazją do złożenia gratulacji wyniku wyborczego osiągniętego w niedawnych regionalnych wyborach w Republice Czeskiej.

[more]