rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej

Dodano: 19-04-2021

Współpraca w zakresie transportu kolejowego była głównym tematem dzisiejszych rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Janem Sechterem, czeskim wiceministrem ds. UE i stosunków międzynarodowych, kolei, transportu wodnego, lotnictwa cywilnego, przestrzeni kosmicznej, badań i rozwoju, ITS. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w trybie zdalnym.

[more]

Współpraca Dolnego Śląska i Kraju Ołomunieckiego

Dodano: 08-04-2021

O aktualnej sytuacji w regionach oraz projektach realizowanych w ramach współpracy partnerskiej rozmawiali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Josef Suchanek, Hetman Kraju Ołomunieckiego.

[more]

Ważne inicjatywy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia

Dodano: 29-03-2021

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Premier Wolnego Państwa Saksonia Michael Kretschmer podpisali dziś bardzo ważny dla obszaru dolnośląsko-saksońskiego pogranicza dokument który skierowany zostanie do Komisji Europejskiej. Niemieccy partnerzy zaprosili także Dolny Śląsk do uczestnictwa w projekcie badawczym dotyczącym testowania mutacji wirusa wywołującego COVID-19.

[more]

Dolnośląsko-leningradzki edukacyjny okrągły stół

Dodano: 25-03-2021

25 marca odbyło się spotkanie on-line przedstawicieli partnerskich regionów- Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego. Spotkanie dotyczyło współpracy w warunkach pandemii, głównie flagowego projektu w dziedzinie edukacji i wymiany młodzieży prowadzonego przez wiele lat przez zaprzyjaźnione regiony.

[more]

O współpracy dolnośląsko – francuskiej

Dodano: 23-03-2021

Współpraca międzynarodowa Województwa Dolnośląskiego, obecność firm francuskich na Dolnym Śląsku oraz aktualna sytuacja epidemiczna to główne tematy spotkania Krzysztofa Bramorskiego, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych i Anne Schmidt – Riou, Konsul Generalnej Francji w Krakowie.

[more]

Dolnośląsko - litewskie forum gospodarcze

Dodano: 17-03-2021

Prezentacja potencjału gospodarczego Dolnego Śląska oraz rynku litewskiego dla dolnośląskich przedsiębiorców i nawiązanie kontaktów gospodarczych to główny cel zorganizowanego dzisiaj - w formule online - forum gospodarczego.

[more]

Pięć lat współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 10-03-2021

Gospodarka, turystyka, edukacja i ochrona zdrowia – to najważniejsze kierunki współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii. Regiony obchodzą właśnie jubileusz pięciolecia współpracy, którą podsumowali dziś podczas wspólnego spotkania przedstawiciele partnerskich samorządów.

[more]