rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie na wystawę do Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

Dodano: 19-11-2021

Do 8 grudnia w Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego można oglądać wystawę prac plastycznych pt. „Zielone metafory”.

[more]

Rozmowy polsko-czeskie

Dodano: 15-11-2021

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spotkali się Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, oraz Pavel Buliček, 1. Zastępca Hetmana Kraju Hradeckiego. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy w dziedzinach gospodarki, innowacji, klastrów oraz przedsiębiorczości.

[more]

Jubileuszowe posiedzenie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej ds. współpracy regionalnej

Dodano: 04-11-2021

Już po raz 30. odbyło się posiedzenie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej ds. Współpracy Regionalnej.

[more]

Spotkanie z przedstawicielami Kraju Hradeckiego

Dodano: 27-10-2021

W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się spotkanie Pana Marcina Krzyżanowskiego, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, z Arnoštem Štepankiem, Zastępcą Hetmana Kraju Hradeckiego. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Krajskiego w Hradcu Kralove, Urzędu Marszałkowskiego oraz reprezentanci EUWT NOVUM Z O.O.

[more]

Wizyta delegacji z Kraju Pardubickiego (Republika Czeska)

Dodano: 04-10-2021

W dniach 22-24 września na Dolnym Śląsku gościła delegacja z Kraju Pardubickiego, na czele z Martinem Netolickym, Hetmanem Kraju Pardubickiego. Kraj Pardubicki oraz Województwo Dolnośląskie współpracują na mocy porozumienia podpisanego w 2003 roku.

[more]

Wręczono Nagrody Kulturalne Śląska

Dodano: 04-10-2021

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze Wrocławskiej wręczono Nagrody Kulturalne Śląska za rok 2020 i 2021. Wyróżnienia kierowane są do osób i instytucji, które pielęgnują dziedzictwo kulturowe Ślązaczek i Ślązaków oraz wzmacniają dialog międzykulturowy. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował podczas uroczystości marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec

Dodano: 15-09-2021

Rozmowa o sukcesie zakończonego przed kilkoma dniami Forum Ekonomicznyego w Karpaczu, wspólne przedsięwzięcia i dalsza współpraca to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Dra Arndta Freitaga von Loringhovena z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim.

[more]