rozmiar czcionki: A | A | A

Uroczyste przekazanie książek z Ukrainy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Dodano: 22-06-2023

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu dostępny jest już zbiór ukraińskich książek. Dziś w obecności Krzysztofa Maja – członka zarządu województwa oraz Wolodymyra Tiurina- dyrektora Administracji Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej przekazano pierwsze książki zebrane w partnerskich regionach. W spotkaniu uczestniczyli także Jurij Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu oraz Jolanta Ubowska – Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

[more]

Dwa lata działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

Dodano: 14-06-2023

Z okazji drugiej rocznicy działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie, w dniu 6 czerwca odbył się Dolnośląski Wieczór Grillowy, z udziałem gości z Polski i Niemiec.

[more]

Konwój humanitarny wyruszył do Ukrainy

Dodano: 05-06-2023

W odpowiedzi na prośby dotyczące udzielenia pomocy humanitarnej oraz przysłane listy z zapotrzebowaniem ze strony partnerskich regionów w Ukrainie, jak również niedawne najsilniejsze ja dotąd bombardowanie miasta Dnipro, Samorząd Województwa Dolnośląskiego zorganizował wysyłkę specjalistycznych pojazdów i artykułów pomocowych.

[more]

Radcy handlowi z 24 państw odwiedzają Dolny Śląsk

Dodano: 29-05-2023

Dyplomaci w randze Radców Handlowych, zrzeszeni w Klubie Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej odwiedzają Dolny Śląsk na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. To jeden z efektów działań na rzecz rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska realizowanych m.in. przez projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[more]

Delegacja Kraju Hradeckiego z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-05-2023

W dniach 24-25 maja Dolny Śląsk odwiedziła delegacja z Kraju Hradeckiego z Pavlem Buličkiem, 1. Zastępcą Hetmana Kraju na czele. Dwustronne rozmowy dotyczyły współpracy naukowej i gospodarczej.

[more]

„Wydarzenie Wiosenne” w Dreźnie okazją do zacieśnienia partnerstwa regionalnego

Dodano: 29-03-2023

Dolnośląscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli w „Wydarzeniu Wiosennym” zorganizowanym przez Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie. Wydarzenie było okazją do podziękowania naszym saksońskim partnerom oraz zaprezentowania dolnośląskich produktów regionalnych.

[more]

Spotkanie Marszałka z Konsul Generalną USA w Polsce

Dodano: 15-03-2023

Rozwój i potencjał Dolnego Śląska, wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i obecność wojsk amerykańskich m.in. w Bolesławcu i we Wrocławiu były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Erin Nickerson Konsul Generalną USA w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Michał Bobowiec Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przewodniczący sejmikowej komisji Współpracy z Zagranicą, a także Krzysztof Bramorski Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów...

[more]