rozmiar czcionki: A | A | A

Bezpośredni samolot z Wrocławia do Seulu

Dodano: 03-11-2023

Od dziś ze stolicy Dolnego Śląska można bezpośrednio polecieć do Seulu. O zaletach i perspektywach nowego połączenia opowiedzieli dziś przed odlotem pierwszego samolotu podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Pacamaj - Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przedstawiciele PLL LOT i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

[more]

Za nami gala wręczenia 47. Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii

Dodano: 09-10-2023

Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród połączono z inauguracją sezonu Orkiestry Leopoldinum w Narodowym Forum Muzyki. W sobotę 7 października laureaci odebrali gratulacje z rąk minister spraw wewnętrznych i sportu Dolnej Saksonii Danieli Behrens oraz członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

[more]

Ważne porozumienie Dolnego Śląska i partnerów czeskich

Dodano: 06-09-2023

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach stała się impulsem do zacieśnienia współpracy w dziedzinie sportu z Krajem Libereckim, wieloletnim regionem partnerskim województwa dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele partnerów czeskich podpisali dziś memorandum, dzięki któremu w ośrodkach sportów zimowych po obu stronach granicy przeprowadzone zostaną niezbędne prace modernizacyjne i wspólnie będą mogły się one ubiegać o organizację imprez rangi...

[more]

Wizyta studyjna do Niderlandów w ramach projektu EcoLogic – Study Trails

Dodano: 01-09-2023

W dniach 29-31 sierpnia odbyła się wizyta studyjna dolnośląskich samorządowców do zakładu utylizacji odpadów HVC w Alkmaar. Była to czwarta i zarazem ostatnia wizyta organizowana w ramach projektu EcoLogic – Study Trails – wcześniej samorządowcy mieli okazję poznać zasadę działania zakładów w Szwecji, Włoszech oraz Belgii.

[more]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów ISVAG w Antwerpii

Dodano: 20-07-2023

To już trzecia wizytacja w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Ecologic – Study Trails”, którego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań z zakresu segregacji i utylizacji odpadów, stosowanych w innych regionach Unii Europejskiej. Tym razem samorządowcy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje międzygminna spółka ISVAG Antwerpen w Belgii.

[more]

Delegacja z Dolnego Śląska wizytowała dwa zakłady przetwarzania odpadów w prowincji Bergamo we...

Dodano: 12-07-2023

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Dolnośląscy samorządowcy uczestniczyli w wizycie studyjnej w zakładach Rea Dalmine S.p.A w Bergamo oraz A2A Ambiente S.p.A w mieście Brescia.

[more]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów w Malmö

Dodano: 05-07-2023

Za nami pierwszy wyjazd studyjny organizowany w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Delegacja dolnośląskich samorządowców uczestniczyła w wizycie studyjnej w zakładzie przetwarzania odpadów Sysav w szwedzkim Malmö.

[more]