rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie marszałka z Konsulem Generalnym Niemiec

02.09.2009 13:32

2 września b.r. w Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński gościł Konsula Generalnego Niemiec, Bernharda Brasacka. Swą misję we Wrocławiu konsul zaczął pełnić 27 lipca tego roku, zastępując tym samym piastującego wcześniej to stanowisko Dr Helmuta Schoepsa.

Marszałek spotkał się z konsulem po raz pierwszy. Podczas rozmowy poruszano kwestie związane z przygotowaniami do EURO 2012. Rozmowa oscylowała również wokół dolnośląskich inwestycji: rozbudowy lotniska, otwarcia nowego odcinka autostrady, którą można dojechać aż do Drezna a także modernizacji odcinka Berlin – Wrocław. Inwestycje w województwie to także m.in. nowe połączenia kolejowe, budowa nowego szpitala oraz rozbudowa Opery Wrocławskiej.

Rozmówcy zgodzili się z tym, iż współpraca naszego regionu z Niemcami jest kwestią bardzo ważną. Dlatego też należy podtrzymywać  dialog pomiędzy partnerami, co przyczyni się do jeszcze większego rozwoju województwa dolnośląskiego.  Konsul wystosował prośbę do Marszałka, by kontynuował wspólnie z  nim patronat nad Europa Forum – zrzeszeniem przedsiębiorców niemieckich działających na terenie Dolnego Śląska.

Obaj Panowie zaoferowali wzajemną pomoc w realizacji przedsięwzięć co przyczyni się do jeszcze większego usprawnienia bardzo dobrej już współpracy. - Dzięki  temu, co zdziałamy wspólnymi siłami, Europa stanie się silniejsza – powiedział na zakończenie konsul.