rozmiar czcionki: A | A | A

Prezentacja Dolnego Śląska podczas Europejskiego Szczytu Miast i Regionów

19.03.2024 08:29

10. Europejski Szczyt Miast i Regionów odbył się z inicjatywy Europejskiego Komitetu Regionów. Wydarzeniu towarzyszył festiwal miast i regionów prezentujący różnorodność regionów UE.

Festiwal oraz 10. Europejski Szczyt Miast i Regionów miał miejsce  w dniach 18-19 marca i gościł w Mons, miasteczku w Walonii oddalonym ok. 80 km od Brukseli.

Promocja Dolnego Śląska odbyła się z wykorzystaniem technologii i urządzeń AR oraz VR, które  pozwoliły zabrać odwiedzających w podróż po regionie i pokazać im zabytki i miejsca takie, jak np. Kościół Pokoju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Zamek Książ, Jaskinia Niedźwiedzia czy Rudawy Janowickie.

Przedstawiciele Dolnego Śląska prezentowali atrakcje turystyczne regionu, opowiadali o jego historii i kulturze. Dodatkowo dla odwiedzających przygotowano regionalne słodycze oraz filmy promocyjne prezentujące różnorodność i atrakcyjność regionu.

Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Europejskiego Komitetu Regionów z regionów Unii Europejskiej oraz goście spoza UE. Na dolnośląskim stoisku pojawili się goście z takich krajów, jak m. in. Republika Czeska, Niemcy, Finlandia, Irlandia, Francja, Belgia, Holandia, Słowacja, Włochy, Austria, Ukraina (Obwód Winnicki), Estonia, Polski (Związek Powiatów Polskich czy przedstawiciele województwa mazowieckiego), Kamerun.