rozmiar czcionki: A | A | A

Młodzieżowa Wymiana Sportowa - Alzacja

07.09.2009 09:17

W dniach od 28 do 31 sierpnia 2009 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się miting lekkoatletyczny z udziałem grupy młodzieży z Alzacji

Na zaproszenie Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki na Dolny Śląsk przybyła grupa młodzieży z Alzacji, 15 młodych uczestników, pod opieką przedstawicieli Alzackiego Związku Lekkiej Atletyki, wzięło udział w mitingu lekkoatletycznym. W zawodach startowało ok. 500 uczestników. W rywalizacji sportowej, zawodnicy z Alzacji zmierzyli  się ze swoimi rówieśnikami z Dolnego Śląska i województw ościennych. W konkurencjach technicznych jak i biegowych padło wiele rekordów życiowych. Jednym ze starterów był Jean Francois Lizak, honorowy starter z Alzacji.
Spotkanie lekkoatletów stanowiło również doskonałą okazję do rozmów dotyczących wymiany sportowej, organizacji szkoleń w naszych zaprzyjaźnionych regionach, poziomu sportowego, oraz finansowania szkolenia oraz rozwiązań szkoleniowych na poziomie szkół sportowych. Alzacka młodzież prócz udziału w zawodach poznała atrakcje turystyczna Wrocławia. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego na działania związane ze współpracą z zagranicą w dziedzinie sportu.