rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja inaugurująca projekt P4G - Partnerstwo na dobre

01.09.2008 08:29

Marszałek Województwa Dolnośląskiego zaprasza przedstawicieli dolnośląskich instytucji publicznych na konferencję inaugurującą realizację projektu „P4G - Partnerstwo na dobre", która będzie miała miejsce w hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu, w dniu 2 października 2008 r.

Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ma na celu nawiązanie trwałych i długofalowych partnerstw pomiędzy instytucjami z regionów biorących udział w projekcie oraz wymianę dobrych praktyk i określenie możliwych działań dla realizacji wspólnych celów. W konferencji wezmą udział przedstawiciele sześciu regionów partnerskich Dolnego Śląska: Alzacji (Francja), Emilii Romanii (Włochy), Kraju Basków (Hiszpania), Kirowogradu (Ukraina), Styrii (Austria) oraz West Midlands (Wielka Brytania). Zaprezentują oni swoje regiony i możliwości wzajemnej współpracy.

Prelegentami będą również przedstawiciele instytucji publicznych związanych z Programem Operacyjnym dla wykorzystania środków finansowych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Przedstawione zostaną główne zasady, możliwości i dotychczasowe osiągnięcia Programu.
Liczymy na to, iż uczestnictwo w konferencji przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat regionów partnerskich Dolnego Śląska i umożliwi w przyszłości nawiązanie owocnej współpracy w ramach partnerstw regionalnych.

Po szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://ewt.dolnyslask.pl/. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 26 września 2008 r.