rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk na 15. Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli

22.11.2023 14:55

W dniach 22-26 listopada 2023 r. Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego bierze udział w dorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli.

Wydarzenie organizowane jest co roku przez brukselskie przedstawicielstwo Kraju Związkowego Saksonii we współpracy z Dolnym Śląskiem i partnerem z Republiki Czeskiej – w tym roku jest to Kraj Liberecki. Tradycyjnie celem Jarmarku jest promocja współpracy przygranicznych partnerów oraz prezentacja rodzimych twórców zajmujących się rękodziełem artystycznym.

W dn. 22 listopada Jarmark został uroczyście zainaugurowany przez przedstawicieli trzech partnerskich regionów. W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego głos zabrał Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą – Krzysztof Hodun.

Wydarzenie zgromadziło kilkuset gości, wśród których byli pracownicy instytucji UE, placówek dyplomatycznych, biur regionalnych, przedstawiciele władz regionu i miasta Brukseli oraz jego mieszkańcy.

Podczas inauguracji serwowane były specjały kulinarne oraz prezentowane wyroby rękodzielnicze z Dolnego Śląska, Saksonii i Kraju Libereckiego.

RBWD do współpracy przy organizacji tegorocznego Jarmarku zaprosiło państwa Danutę i Marka Komuszyna, Oleśniczan kontynuujących rodzinną tradycję wypieku pszenno-żytnich pierników oraz Katarzynę i Jarosława Rutynę z manufaktury WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna, twórców unikatowej ceramiki bolesławieckiej.

Jarmark można odwiedzać do niedzieli 26 listopada w siedzibie Przedstawicielstwa Saksonii, Avenue d‘Auderghem 67, 1040 Bruksela. Wstęp jest bezpłatny.

 Zapraszamy!