rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 27-10-2021

"Nowa rzeczywistość - nowa perspektywa. Aktualne wyzwania dla obywateli i obywatelek w czasie kryzysu” – pod tym hasłem odbyła się VI już edycja Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego, który zgromadził dziś kilkuset przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, a także przedstawicieli samorządów i biznesu. Najważniejszymi tematami tegorocznej edycji stały się m.in. środki unijne dla NGO i dla Dolnego Śląska, kryzys klimatyczny, migracje czy współpraca z biznesem. Samorząd...

[more]

Za nami polsko-czeska giełda partnerstw

Dodano: 27-10-2021

Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do gmin i powiatów przygranicznych z Polski i z Czech oraz instytucji i organizacji zorientowanych na współpracę polsko-czeską. Zainteresowanie udziałem w Giełdzie znacznie przekroczyło oczekiwania, dając dowód na potrzebę organizacji tego typu spotkań. W zaplanowanych aktywnościach wzięło udział ponad 140 osób, w tym 49 uczestników z Republiki Czeskiej oraz 91 z Polski.

[more]

Program stypendialny UMWD

Dodano: 27-10-2021

Rusza nabór wniosków do nowej edycji marszałkowskiego programu stypendialnego dla studentów kształcących się na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo oraz po raz pierwszy również ratownictwo medyczne. To już trzecia edycja programu stypendialnego.

[more]

Spotkanie z przedstawicielami Kraju Hradeckiego

Dodano: 27-10-2021

W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się spotkanie wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z Arnoštem Štepankiem, Zastępcą Hetmana Kraju Hradeckiego. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Krajskiego w Hradcu Kralove, Urzędu Marszałkowskiego oraz reprezentanci EUWT NOVUM Z O.O.

[more]

Nagrody Województwa Dolnośląskiego dla wybitnych sportowców

Dodano: 26-10-2021

Ponad 50 sportowców i trenerów przyjęło dziś Nagrody Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy oraz radnego Sejmiku województwa Damiana Mrozka. Spotkanie było również okazją do podsumowania zadań sportowych w 2021 roku i zapowiedzi przyszłych planowanych inwestycji.

[more]

I Dolnośląskie Forum Rad Senioralnych

Dodano: 20-10-2021

Polityka senioralna w regionie była głównym tematem I Dolnośląskiego Forum Rad Senioralnych, które odbyło się w środę w Jeleniej Górze. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podczas spotkania reprezentował Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Stadion lekkoatletyczny w Lubinie z rządowym dofinansowaniem

Dodano: 19-10-2021

W Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie Minister Michał Dworczyk oraz Krzysztof Kubów – Sekretarz Stanu w KPRM przekazali dziś dofinansowanie o wartości 16,5 mln złotych na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Lubinie. W wydarzeniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, a środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

[more]