rozmiar czcionki: A | A | A

Projekt Zima – odkryj Dolny Śląsk na ferie!

Dodano: 27-01-2023

Dolnośląska gra terenowa, poszukiwanie złota, warsztaty geologiczne, spotkania z sokolnikiem, degustacje regionalnych przysmaków, koło fortuny z nagrodami - przed nami i dla każdego - moc dolnośląskich atrakcji w jednym miejscu! Przez całe ferie spotykamy się przy stokach narciarskich. Rusza Projekt Zima 2023!

[more]

Powołano Komitet Monitorujący Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027

Dodano: 26-01-2023

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę o powołaniu Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.

[more]

„Czujka” na straży Twojego bezpieczeństwa

Dodano: 20-01-2023

Dziś w Sali edukacyjnej znajdującej się na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 7 we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów 274, z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, odbyło się pierwsze z cyklu spotkań w ramach działań profilaktycznych programu „Bezpieczny Senior”.

[more]

Konkurs na Ośrodki Czasowego Pobytu oraz usługi asystenckie

Dodano: 19-01-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął dwa konkursy ofert – na Ośrodki Czasowego Pobytu oraz na udostępnianie usług asystenckich. Adresatami konkursów były organizacje pozarządowe prowadzące działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Na realizację tych zadań w 2023 roku Samorząd Województwa przeznaczył 2 mln 200 tys. zł.

[more]

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego 2023

Dodano: 17-01-2023

Do 31 stycznia 2023 r. dziennikarze i dziennikarki mogą wysyłać zgłoszenia prac do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2023. Polsko-Niemieckie Dni Mediów i gala przyznania Nagrody odbędą się w dniach 15-16 czerwca w Zielonej Górze. Do zdobycia nagrody w łącznej wysokości 25.000 euro.

[more]

Dolny Śląsk na ferie

Dodano: 16-01-2023

Wspaniałe szlaki górskie, schroniska, atrakcje turystyczne i kulturalne, spotkania na stokach oraz lokalizacje, do których dojedziemy Kolejami Dolnośląskimi: „Dolny Śląsk na ferie” to najnowsza akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, która promuje wybór naszego regionu na zimowy wypoczynek i prezentuje ofertę lokalnych atrakcji.

[more]

Rozpoczyna się nabór na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności

Dodano: 16-01-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego uruchamia kolejny autorski program sportowy. Tym razem dotyczy on budowy Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. Nabór do programu ogłosili dziś Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]