rozmiar czcionki: A | A | A

#BezpieczneDoOdkrycia – wybierz Dolny Śląsk!

Dodano: 26-02-2021

W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rusza z czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. To kolejne działanie w ramach akcji Odkryj Dolny Śląsk, wspierające turystykę regionalną. Kampania będzie promować świadome i bezpieczne podróże „blisko domu”, w miejsca bez tłumów turystów, wskazane m.in. przez dolnośląskich blogerów, którzy włączyli się w akcję.

[more]

Szpital w Bolesławcu podsumował swoją działalność w czasie pandemii

Dodano: 24-02-2021

Szpital w Bolesławcu jest drugim co do wielkości zapleczem diagnostyczno – leczniczym na Dolnym Śląsku. Jest jednocześnie jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w regionie. To tutaj leczonych jest najwięcej pacjentów będących pod respiratorem, czy też nieinwazyjną wentylacją mechaniczną oraz metodą CPAP i wysokoprzepływową tlenoterapią donosową. Dziś w obecności marszałka Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego podsumowano funkcjonowanie jednostki w...

[more]

Pięć lat współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 23-02-2021

Nasza partnerska współpraca z gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii obchodzi jubileusz 5-lecia. Ten czas to wiele wspólnych inicjatyw, stale rozwijająca się współpraca i wiele planów na przyszłość.

[more]

Nowy OIOM Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego

Dodano: 22-02-2021

Od dziś pacjentów przyjmuje przebudowany Oddział Intensywnej Terapii z trzynastoma w pełni wyposażonymi stanowiskami respiratorowymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję wartą przeszło 11 milionów złotych sfinansowano w większości dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

[more]

Za nami wideokonferencja poświęcona polityce wspierania bezpieczeństwa w regionie

Dodano: 22-02-2021

Bezpieczeństwo i rozwój to dwa niezwykle istotne zagadnienia, za które na poziomie regionalnym odpowiada samorząd województwa. Oba przenikają się i wzajemnie warunkują, ponieważ bez zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa nie ma możliwości stabilnego rozwoju. Dlatego tak istotne jest prowadzenie świadomej i stale aktualizowanej polityki bezpieczeństwa w regionie. To właśnie było tematem dzisiejszej wideokonferencji z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego.

[more]

„OPERA DAJE ODDECH” – warsztaty pocovidowe

Dodano: 16-02-2021

Od początku pandemii koronawirusa minął już blisko rok. Wiele osób przeszło już infekcję, ale wciąż zmaga się z jej skutkami lub powikłaniami. Pomocą dla nich mogą być profesjonalne ćwiczenia ruchowe i oddechowe, które organizuje Opera Wrocławska w ramach akcji „Opera daje oddech”.

[more]

Nowa pożyczka dla branży turystycznej

Dodano: 16-02-2021

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy od niemal roku daje oparcie przedsiębiorcom cierpiącym z powodu pandemii koronawirusa. Oferowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wsparcie uzupełnia rządowe tarcze finansowe i na bieżąco jest modyfikowane, aby odpowiadać na potrzeby i oczekiwania firm. Właśnie rusza nowa pożyczka płynnościowa dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

[more]