rozmiar czcionki: A | A | A

Droga w Lusinie już otwarta po remoncie

Dodano: 05-04-2024

W Lusinie w Gminie Udanin otwarta została przebudowana droga wojewódzka nr 345. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Wojciech Płaziuk, Wójt Gminy Udanin.

[more]

Dolnośląski Fundusz Odrzański – rozstrzygnięcie konkursu

Dodano: 04-04-2024

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. To inicjatywa, dzięki której przywracane jest wykorzystanie turystyczne Odry i innych dolnośląskich rzek. Rozstrzygnięcie konkursu zaprezentował Krzysztof Maj – członek zarządu województwa, a w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele beneficjentów, wśród których znaleźli się:

[more]

Stypendia dla najlepszych młodych sportowców rozdane!

Dodano: 04-04-2024

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wręczono stypendia młodym sportowcom. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani zarówno w Polsce, jak i na świecie – to aż 163 osoby z całego województwa. Stypendia wręczyli Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz radni Sejmiku Województwa - Ryszard Lech i Damian Mrozek.

[more]

Juwenalia 2024 #WrocławRazem ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Dodano: 03-04-2024

Przedstawiciele samorządów studenckich oraz uczelni Wrocławia doszli do porozumienia i w tym roku zorganizują wspólne Juwenalia pod hasłem #WrocławRazem. W organizacji wydarzenia, które odbędzie się 22 i 23 maja na Tarczyński Arena organizatorów wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Nowy Szpital Onkologiczny – wirtualny spacer po szpitalu

Dodano: 26-03-2024

Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość 3 Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie szpitalnym.

[more]

Trwa odbudowa linii do Przemkowa

Dodano: 25-03-2024

Kolej niebawem powróci do Przemkowa – to najnowszy kolejowy plan Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Obecnie na linii trwa wycinka drzew i krzewów. Równocześnie remontowany jest zabytkowy budynek dworca Przemków Odlewnia. O szczegółach obydwu inwestycji opowiedział Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa podczas konferencji prasowej.

[more]

Dolny Śląsk i Nordland nawiązały współpracę

Dodano: 21-03-2024

Akwakultura, wspólne badania i rozwój, a także edukacja i turystyka to najważniejsze obszary kooperacji Dolnego Śląska i norweskiego Okręgu Nordland. Umowę o międzyregionalnej współpracy podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland.

[more]