rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe karetki dla legnickiego pogotowia

Dodano: 30-07-2021

Do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy trafiły 4 nowe ambulanse. Pojazdy trafią do podstacji pogotowia zlokalizowanych w Jaworze, Złotoryi i Chojnowie. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów karetki wyposażone są w nowoczesne, specjalistyczne tablety.

[more]

W Budzowie powstanie inkubator przedsiębiorczości

Dodano: 29-07-2021

W gminie Stoszowice powstaje nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Marszałek Cezary Przybylski, wraz z lokalnymi samorządowcami, umieścili dziś w budowanym obiekcie symboliczną kapsułę czasu. Budowa wartego ponad 5,3 mln zł w większości finansowana jest z funduszy unijnych. W spotkaniu uczestniczył także poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb.

[more]

Nowoczesne centrum diagnostyczne w Dolmedzie

Dodano: 28-07-2021

We wrocławskim Dolmedzie uruchomiono nowe pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Lekarze będą dysponować najnowocześniejszym sprzętem firmy General Electric. Koszt przekroczył 8 milionów złotych, a pieniądze pochodziły z budżetu Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed.

[more]

Panorama Racławicka w nowej odsłonie

Dodano: 27-07-2021

Długość boiska piłkarskiego i wysokość czteropiętrowego domu – Panorama Racławicka, monumentalne malowidło przedstawiające zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami z 1794 roku, jest już otwarta dla zwiedzających. Będący pod kuratelą Muzeum Narodowego obiekt przeszedł gruntowną modernizację sfinansowaną dzięki środkom Unii Europejskiej, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Samorządowcy odebrali promesy z rąk marszałka

Dodano: 26-07-2021

Przedstawiciele kilkunastu samorządów z subregionu jeleniogórskiego odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursów Odnowa Dolnośląskiej Wsi i konkursu dla gmin na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. W sumie w ręce samorządowców trafiły promesy o wartości przeszło 400 tysięcy złotych. W spotkaniu uczestniczył także Marek Obrębalski – wiceprzewodniczący dolnośląskiego sejmiku

[more]

Wizyta delegacji Dolnego Śląska w Autonomicznej Republice Adżarii

Dodano: 22-07-2021

Wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie gospodarki, medycyny i edukacji były głównymi tematami rozmów podczas wizyty przedstawicieli Dolnego Śląska w Autonomicznej Republice Adżarii. Delegacji przewodniczył Marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Ruszył Festiwal Góry Literatury

Dodano: 19-07-2021

Za nami inauguracja Festiwalu Góry Literatury. Wśród uczestników tegorocznej edycji oprócz noblistek Olgi Tokarczuk i Swietłany Aleksiejewicz znalazła się m.in. reżyserka Agnieszka Holland. Wydarzenie było okazją do przekazania listów gratulacyjnych dla laureatów Nagrody Kulturalnej Śląska, które w imieniu marszałka wręczył Krzysztof Bramorski – Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[more]