rozmiar czcionki: A | A | A

Obwodnica Dzierżoniowa na ukończeniu

Dodano: 12-10-2023

Obwodnica Dzierżoniowa to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w południowej części województwa. Jej łączna długość to prawie 12 km, a projekt realizowany jest w trzech etapach. Dziś w obecności wicemarszałka Grzegorza Macko zaprezentowano stan zaawansowania prac przy tej ważnej dla mieszkańców inwestycji.

[more]

Strategia ZIT Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisana!

Dodano: 11-10-2023

Marszałek Województwa Cezary Przybylski wraz Członkiem Zarządu Tymoteuszem Myrdą oraz prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim podpisali dokument, który pozwoli na realizację wielu ponadgminnych projektów, przy wykorzystaniu finansowania ze środków Unii Europejskiej.

[more]

Za nami gala wręczenia 47. Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii

Dodano: 09-10-2023

Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród połączono z inauguracją sezonu Orkiestry Leopoldinum w Narodowym Forum Muzyki. W sobotę 7 października laureaci odebrali gratulacje z rąk minister spraw wewnętrznych i sportu Dolnej Saksonii Danieli Behrens oraz członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

[more]

Zakończono remont drogi w Henrykowie

Dodano: 05-10-2023

Dziś w obecności wicemarszałka Grzegorza Macko, lokalnych samorządowców oraz przedstawicieli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oficjalnie otwarto po remoncie drogę wojewódzką nr 395 w Henrykowie.

[more]

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich

Dodano: 04-10-2023

Zakończono kolejną inwestycję Sanatoriów Dolnośląskich – remont dachu i elewacji w Sanatorium Uzdrowiskowym „Azalia”. Zabytkowe centrum Szczawna–Zdroju będzie jeszcze piękniejsze. Przedmiotem inwestycji realizowanej przez Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. był kompleksowy remont dachu pawilonu nr 1 Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” w Szczawnie-Zdroju. To zabytkowy budynek pochodzący z początku XX w.

[more]

Nowa droga odciąży ruch w centrum Strzelina

Dodano: 04-10-2023

Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk oraz Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy prawie 3-kilometrowego łącznika drogowego. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo, a ruch tranzytowy przeniesie się poza granice miasta.

[more]

Nowoczesny inkubator przedsiębiorczości triQube już działa

Dodano: 29-09-2023

We Wrocławiu uroczyście otwarto dziś triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i...

[more]