rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie informacyjne dla wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie...

Dodano: 09-06-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz dyrekcja Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaprasza wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowę Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu” na zebranie informacyjne.

[more]

Za nami Kongres Firm Rodzinnych

Dodano: 07-06-2022

Za nami 5. już edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z największych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Odnowa od nowa – to hasło przewodnie tegorocznego spotkania, którego tematyka dotyczyła odnajdywania się przedsiębiorców w świecie wstrząsanym przez zmiany.

[more]

Po 22 latach pociągi wracają na trasę do Świdnicy przez Sobótkę

Dodano: 06-06-2022

Nie istnieje w Polsce drugi tak dobrze rozbudowany węzeł kolejowy, jak ten wrocławski. Od 12 czerwca pasażerowie zyskają 11. kierunek połączeń kolejowych ze stolicy województwa dolnośląskiego. Po 22 latach pociągi wracają na trasę do Świdnicy przez Sobótkę. Na torach pojawią się hybrydy Kolei Dolnośląskich, rozwijając sieć Dolnośląskiej Kolej Aglomeracyjnej o kierunek, który może stać się kolejowym hitem.

[more]

Dolny Śląsk promował się w Pradze

Dodano: 06-06-2022

Ogrody Ambasady RP w Pradze po raz kolejny zostały otwarte dla wszystkich, którzy chcieli poznać kulturę i walory Dolnego Śląska, ale i naszego całego kraju. Dzień Polski w Pradze, zorganizowany 4 czerwca przez Instytut Polski w Pradze, przyciągnął kilka tysięcy gości. W wydarzeniu uczestniczyli Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Przyznano promesy dla samorządów subregionu legnicko – głogowskiego

Dodano: 03-06-2022

Dziś w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z Piotrem Karwanem - Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przekazali promesy gminom z subregionu legnicko – głogowskiego o łącznej kwocie ponad 1 mln zł. Promesy pochodzą z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń...

[more]

Coraz bliżej budowy obwodnicy Krzeczyna Wielkiego

Dodano: 02-06-2022

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie przekazała dziś Wykonawcy plac budowy pod realizację obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335. W symbolicznym „wbiciu łopaty” uczestniczyli m.in. Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Krzysztof Kubów - Poseł na Sejm RP.

[more]

Agnieszka Franków-Żelazny pokieruje Filharmonią Sudecką od września

Dodano: 02-06-2022

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego jedną z najbardziej uznanych dyrygentek chóralnych w Polsce i Europie. Agnieszka Franków - Żelazny jest profesorem sztuk muzycznych, pedagogiem, menadżerem kultury i… biologiem.

[more]