rozmiar czcionki: A | A | A

Milion złotych na programy polityki zdrowotnej w regionie

Dodano: 08-11-2023

Samorząd Województwa rozpoczął nabór wniosków na dotacje dla samorządów terytorialnych Dolnego Śląska na realizację programów polityki zdrowotnej. Ideą jest promowanie nowych, wcześniej nierealizowanych programów.

[more]

Dolny Śląsk podpisał porozumienie o współpracy z koreańską prowincją Gyeonggi

Dodano: 07-11-2023

Dolny Śląsk zacieśnia więzi z Koreą Południową. Podczas misji gospodarczej w Seulu zostało podpisane porozumienie o współpracy między Województwem Dolnośląskim, a Prowincją Gyeonggi, które jest wstępem do zawarcia umowy partnerskiej. Dolnośląską delegację reprezentowali Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz radni województwa: Marek Obrębalski,...

[more]

Bezpośredni samolot z Wrocławia do Seulu

Dodano: 03-11-2023

Od dziś ze stolicy Dolnego Śląska można bezpośrednio polecieć do Seulu. O zaletach i perspektywach nowego połączenia opowiedzieli dziś przed odlotem pierwszego samolotu podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Pacamaj - Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przedstawiciele PLL LOT i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

[more]

Przed nami X edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Dodano: 27-10-2023

Działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność? Chcesz zaprosić mieszkanki i mieszkańców do zaangażowania się w lokalne działania? Złóż wniosek w X edycji Dolnośląskich Małych Grantów!

[more]

To był finał na miarę ćwierćwiecza!

Dodano: 23-10-2023

Ponad 6 tysięcy odwiedzających, ponad 20 stopni Celsjusza i ponad 100 podmiotów przedstawiających to, co u nich najlepsze. Dolny Śląsk świętował swoje 25 lat. Było hucznie, było smacznie, po prostu było pięknie!

[more]

Wielki Finał Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 20-10-2023

W weekend 21 i 22 października, w godzinach od 11:00 do 17:30, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się wyjątkowa impreza. Dwudniowy piknik rodzinny to wielkie święto naszego regionu, które w jednym miejscu zgromadzi największe atrakcje Dolnego Śląska. Bogaty program wydarzenia skierowany jest do wszystkich mieszkańców i turystów – również tych najmłodszych.

[more]

Za nami obchody XIII Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2023

Jak co roku, 16 października, obchodzimy Święto Województwa Dolnośląskiego. W tym roku obchody mają wyjątkowo uroczysty charakter z powodu jubileuszu 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[more]