rozmiar czcionki: A | A | A

5 milionów złotych na ochronę dolnośląskich zabytkow

Dodano: 16-07-2021

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął dziś jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie całego regionu.

[more]

Nowy stadion lekkoatletyczny i Hala Lodowa powstaną w Lubinie

Dodano: 13-07-2021

Dwa listy intencyjne dotyczące budowy ważnych inwestycji sportowych podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Tymoteusz Myrda. Hala Lodowa oraz Stadion Lekkoatletyczny powstaną w najbliższych latach w Lubinie, gdzie staną się centrum kształcenia sportowych talentów i pozwolą na organizację wydarzeń rangi mistrzowskiej.

[more]

Nowa trasa rowerowa połączyła powiaty trzebnicki i milicki

Dodano: 12-07-2021

Sześciokilometrowa ścieżka połączyła Książęcą Wieś i Gruszeczkę. Całkowity koszt projektu to 2,7 miliona złotych i w większości finansowany jest z funduszy unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Zwiedzamy Dolny Śląsk z nowym, wakacyjnym przewodnikiem turystycznym

Dodano: 07-07-2021

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prezentuje najnowszy przewodnik po regionie dla rodzin z dziećmi i zaprasza do wakacyjnego odkrywania tajemniczego Dolnego Śląska!

[more]

Samolotem na Mazury - wrocławskie lotnisko otwiera nowe połączenie lotnicze

Dodano: 05-07-2021

Wrocław – Olsztyn-Mazury to połączenie, które właśnie znalazło się w nowej ofercie wrocławskiego portu lotniczego. Podróż z Dolnego Śląska na Warmię i Mazury potrwa niewiele ponad godzinę, a całą trasę obsługiwać będą linie lotnicze Ryanair.

[more]

Oświadczenie w sprawie budowy Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu oraz nieprawdziwych...

Dodano: 02-07-2021

Nowy Szpital Onkologiczny we Wrocławiu to jedna z największych i najważniejszych inwestycji, planowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego na najbliższe lata. Zarząd Województwa Dolnośląskiego ubolewa, że wokół tak ważnej dla mieszkańców całego regionu inwestycji próbuje się budować negatywną narrację i co więcej – wprowadzać w błąd opinię publiczną. Zarzuty przedstawione w artykule z dnia 29 czerwca br., pt.: „Dyrektor szpitala z dobrym wynikiem finansowym wyrzucony z pracy przez PiS i...

[more]

Rozstrzygnięto konkurs na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych

Dodano: 28-06-2021

W ramach naboru wniosków o dofinansowanie przeprowadzonego od 8 do 26 marca 2021 roku wpłynęło 86 wniosków na łączną kwotę 2,3 miliona złotych. Po weryfikacji wniosków ostatecznie na liście rankingowej znalazło się 80 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 57 gmin na łączną kwotę niemal 1,5 miliona złotych.

[more]