rozmiar czcionki: A | A | A

Piknik integracyjny w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”

Dodano: 27-06-2022

Na terenie świetlicy wiejskiej w Jeszkowicach 25 czerwca odbył się piknik integracyjny zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak. Organizatorem pikniku był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Jeszkowicach oraz Sołectwem Jeszkowice.

[more]

Podsumowanie udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO w Dubaju odbyło się na Dolnym Śląsku

Dodano: 24-06-2022

Nowe relacje biznesowe, kontrakty oraz siedziby polskich i dolnośląskich firm w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miasta Wrocławia i dziennikarze z ZEA wzięli udział w konferencji prasowej podsumowującej udział Polski i Dolnego Śląska w EXPO w Dubaju.

[more]

Promesy dla gmin subregionu jeleniogórskiego

Dodano: 23-06-2022

Dziś w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze Marek Obrębalski – wiceprzewodniczący dolnośląskiego Sejmiku przekazał promesy gminom z subregionu jeleniogórskiego o łącznej kwocie 1,36 miliona złotych. Promesy pochodzą z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

[more]

Centrum kolarstwa górskiego powstanie w Polanicy-Zdroju

Dodano: 15-06-2022

W Polanicy-Zdroju powstanie profesjonalny park rowerowy typu Cross Country. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy. Inwestycję sfinansują wspólnie Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Gmina Polanica-Zdrój oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koszt inwestycji to 7,5 miliona złotych.

[more]

Dolnośląskie rozpoczęcie lata - Made in Dolny Śląsk w Strzegomiu

Dodano: 15-06-2022

Czerwcowy długi weekend to czas wielu ciekawych wydarzeń organizowanych dla lokalnych społeczności. Jedną z wyjątkowych imprez jest „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”. W ramach tego wydarzenia zaprezentowana zostanie również kolejna edycja Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’.

[more]

Wianki Dolnośląskie 2022

Dodano: 15-06-2022

Obrzędy wiankowe, czy nocna wycieczka z przewodnikiem na Ślęzę to tylko kilka atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy w tegorocznych obchodach preludium Nocy Świętojańskiej w Sobótce, które rozpoczną się w już najbliższy piątek.

[more]

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska nawiązywali relacje gospodarcze w Luksemburgu

Dodano: 13-06-2022

Prezentacja oferty gospodarczej oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych to główne cele zakończonej w ubiegłym tygodniu misji gospodarczej do Luksemburga, której najważniejszym punktem było Dolnośląsko-Luksemburskie Forum Gospodarcze. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy z naszego regionu oraz delegacja samorządu województwa. Dolny Śląsk reprezentował marszałek Cezary Przybylski, radni sejmiku: Piotr Karwan, Damian Mrozek, Zbigniew Szczygieł, Michał Bobowiec, Jacek Iwancz, a także...

[more]