rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląscy przedsiębiorcy zdobywali nowe doświadczenia w Gruzji

Dodano: 14-07-2022

Zakończyła się kolejna misja gospodarcza przedstawicieli naszego regionu w ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Delegacja Dolnego Śląska, na czele z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim, uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Rady Najwyższej Adżarii i rządu Adżarii, a dolnośląscy winiarze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie winiarstwa.

[more]

triQube – nowy inkubator przedsiębiorczości powstanie we Wrocławiu

Dodano: 13-07-2022

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Wartość inwestycji to ponad 53 miliony złotych, a ponad 40 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie gotowa za rok.

[more]

Wrocławski Teatr Pantomimy ma nowego dyrektora

Dodano: 06-07-2022

Jedyny repertuarowy teatr pantomimy w Polsce ma nowego dyrektora. Od 1 lipca 2022 roku Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zarządza Agnieszka Charkot – wieloletnia menadżerka, aktorka i sekretarz literacki Teatru.

[more]

Inauguracja Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego

Dodano: 01-07-2022

Dziś podczas konferencji prasowej w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze przedstawiono szczegóły niezwykłego wydarzenia, jakim jest Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Zapraszamy na XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Dodano: 30-06-2022

Hasłem tegorocznego Forum jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Konferencja będzie się koncentrować na gospodarczych, politycznych i społecznych skutkach wojny w Ukrainie. Spotkania potrwają od 6 do 8 września. Wśród ścieżek programowych wydarzenia w Karpaczu znajdują się między innymi: Europa i Świat, Polityka Międzynarodowa, czy Bezpieczeństwo. Podobnie, jak w latach poprzednich, zaplanowano między innymi Forum Ukraińskie oraz Forum Idei.

[more]

Dolnośląscy przedsiębiorcy odwiedzili targi Silicon Saxony Day w Dreźnie

Dodano: 29-06-2022

Dolnośląscy przedsiębiorcy po raz kolejny mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele dwunastu dolnośląskich przedsiębiorstw wzięli udział w szesnastej edycji targów Silicon Saxony Day w Dreźnie – największej konferencji poświęconej branży ICT w Saksonii. Uczestnictwo regionalnych firm w tak dużym wydarzeniu to kolejna misja gospodarcza realizowana przez Samorząd Województwa w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja...

[more]

Rowerem przez Dolny Śląsk

Dodano: 27-06-2022

Wybierz najbardziej interesujący Cię zakątek Dolnego Śląska, dopasuj styl jazdy i znajdź swoją trasę! W wakacje odkryj nasz region na rowerze! Już od lipca ułatwi to nowa aplikacja na smartfony.

[more]