rozmiar czcionki: A | A | A

Smogowe płuca we Wrocławiu

Dodano: 19-12-2023

Jak co roku mobilne płuca Alarmu Smogowego badają jakość powietrza na Dolnym Śląsku. Dziś instalacja stanęła przy Urzędzie Marszałkowskim, gdzie będzie pracować przez najbliższe dni. W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Maj – członek zarządu województwa oraz Krzysztof Smolnicki – jeden z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

[more]

Mapeusz zamieszkał pod Urzędem Marszałkowskim

Dodano: 15-12-2023

Pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zamieszkał nowy krasnal – Krasnal Mapeusz. Wprowadził się na pamiątkę spotkania Geodetów Województw w ramach Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

[more]

Dolny Śląsk nie zwalnia tempa. Rekordowy budżet województwa na 2024 rok

Dodano: 13-12-2023

Blisko 3 miliardy złotych – to wysokość rekordowego budżetu Dolnego Śląska na rok 2024. Dla mieszkańców regionu oznacza to wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia, rolnictwo i ochronę środowiska, a także kulturę, edukację i integrację społeczną.

[more]

Nadodrzanka w biało-żółtych barwach Kolei Dolnośląskich

Dodano: 11-12-2023

Wraz z nowym, obowiązującym od 10 grudnia, kolejowym rozkładem jazdy na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej pasażerowie korzystają z 22 par pociągów Kolei Dolnośląskich w ciągu doby. Nowoczesne składy KD to nowa jakość, komfort, bezpieczeństwo oraz ekologia doceniane przez mieszkańców regionu już od 15 lat.

[more]

Kolej wraca do Świeradowa-Zdroju po prawie trzech dekadach! Pasażerów w góry zawiozą nowoczesne...

Dodano: 07-12-2023

Po 27 latach Świeradów-Zdrój i Mirsk wracają na kolejową mapę Polski. To kolejna już linia zrewitalizowana i przywrócona do użytkowania w ramach programu walki z wykluczeniem komunikacyjnym realizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W uroczystości oraz inauguracyjnym przejeździe pociągu Kolei Dolnośląskich uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski, Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa, Wojciech Zdanowski – Wiceprezes Kolei Dolnośląskich oraz radni sejmiku województwa i...

[more]

Wręczono Dolnośląskie Nagrody Sportowe

Dodano: 06-12-2023

Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało dziś nagrody sportowe z rąk Tymoteusza Myrdy – członka zarządu województwa. Wyróżnienia wręczono w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku.

[more]

Mobilne płuca w Lubaniu

Dodano: 06-12-2023

Smogowe płuca Alarmu Smogowego jak co roku badają jakość powietrza na Dolnym Śląsku. Po Bolesławcu przyszedł czas na Lubań, a efekty pracy mobilnej instalacji podsumowali dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski, Arkadiusz Słowiński – Burmistrz Lubania oraz Krzysztof Smolnicki – jeden z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

[more]