rozmiar czcionki: A | A | A

Jolanta Ubowska pokieruje Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we...

Dodano: 03-08-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał Jolantę Ubowską na stanowisko Dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Nowa dyrektor od lat związana jest ze środowiskiem bibliotekarskim, literackim oraz naukowym we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku. Jej kadencja potrwa pięć lat.

[more]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME

Dodano: 01-08-2022

W dniach 27-29 lipca 2022 roku, w Miami w Stanach Zjednoczonych, odbyły się - jedne z największych na świecie - branżowe Międzynarodowe Targi Medyczne FIME 2022. W misji gospodarczej zorganizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w ramach unijnego projektu Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej „Going Global”, wzięli udział przedsiębiorcy z Dolnego Śląska działający w sektorze ochrony zdrowia, przedstawiciele samorządu województwa oraz przedstawiciele mediów.

[more]

Dofinansowanie dla Lokalnych Grup Działania

Dodano: 27-07-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowy z osiemnastoma Lokalnymi Grupami Działania z regionu. Wartość wsparcia przekracza 1,3 miliona złotych, a środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[more]

Z przykrością informujemy o śmierci Krystyny Lasek

Dodano: 26-07-2022

Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Krystyny Lasek - Członkini Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej, współtwórczyni oraz wieloletniej Prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jednej z inicjatorek powstania Federacji UTW, Członkini Rady do spraw Polityki Senioralnej kadencji 2016-2020 oraz wieloletniej Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Świdnicy. Znana była z podejmowanych działań na rzecz seniorów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. Odeszła od...

[more]

Zmarł Kazimierz Janik

Dodano: 25-07-2022

Niezwykle serdeczny i życzliwy człowiek, który całe swoje życie związał z samorządem. Kazimierz Janik przez prawie 30 lat był Wójtem Gminy Zgorzelec, pełnił również funkcję Radnego Sejmiku Województwa.

[more]

Klaster Hubska 7 – centrum integracji dla uchodźców

Dodano: 22-07-2022

W stolicy Dolnego Śląska działa centrum wsparcia dla uchodźców przebywających na terytorium naszego regionu. Klaster Hubska 7 od kilku miesięcy informuje, pomaga i wspiera wszystkich potrzebujących, jednocześnie integrując ich i pomagając odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Działalność Klastra zainicjował samorząd województwa współpracując z organizacjami pozarządowymi. Do połowy lipca ze wsparcia Klastra skorzystało już blisko 2000 osób.

[more]

Duże wsparcie dla inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową

Dodano: 19-07-2022

Wiosną tego roku rozpoczął się nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Dziś poznaliśmy jego rozstrzygnięcie, dzięki któremu do 29 dolnośląskich gmin trafi ponad 92 miliony złotych.

[more]