rozmiar czcionki: A | A | A

OŚWIADCZENIE

Dodano: 22-02-2024

w sprawie działań kontrolnych Samorządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie gospodarki odpadami w latach 2018-2024

[more]

Dolny Śląsk 2014-2024 – bilans ostatniej dekady

Dodano: 15-02-2024

Dolnośląskie Centrum Filmowe stało się dziś miejscem wyjątkowego wydarzenia. W gronie samorządowców oraz przedstawicieli samorządowych instytucji z całego regionu, marszałek Cezary Przybylski podsumował dziś 10 lat swojej pracy na rzecz Dolnoślązaków i Dolnego Śląska jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024

Dodano: 09-02-2024

Już dziś ruszają konkursy dla gmin oraz organizacji pozarządowych w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich na Dolnym Śląsku.

[more]

Podpisanie Porozumienia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru...

Dodano: 07-02-2024

Dziś w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wicemarszałek Grzegorz Macko, wspólnie z liderem Południowego Obszaru Funkcjonalnego Dariuszem Kucharskim - Burmistrzem Miasta Dzierżoniów oraz w obecności przedstawicieli samorządów z ziemi dzierżoniowskiej, kłodzkiej i ząbkowickiej uroczyście, podpisał Porozumienie Terytorialne w sprawie określenia zasad realizacji projektów strategicznych w ramach instrumentu terytorialnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Południowego Obszaru Funkcjonalnego...

[more]

Wkrótce rozpocznie się remont Teatru Polskiego

Dodano: 07-02-2024

Już w kwietniu rozpocznie się długo oczekiwany remont widowni oraz foyer Teatru Polskiego. Koszt inwestycji przekracza 46 milionów złotych, a środki pochodzić będą z funduszy europejskich oraz budżetu województwa dolnośląskiego. O szczegółach opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej Krzysztof Maj – członek zarządu województwa oraz dyrekcja teatru.

[more]

Dolny Śląsk na Międzynarodowych Targach Turystyki w Zurychu

Dodano: 05-02-2024

Dolny Śląsk zaprezentował swoją bogatą historię i liczne atrakcje podczas Międzynarodowych Targów Turystyki w Zurychu, FESPO World of Travel 2024. Nasz region był jednym z dwóch, wytypowanych przez Polską Organizację Turystyczną, które promowały się w ramach wydarzenia. Targi w Szwajcarii każdego roku przyciągają tysiące osób związanych z branżą turystyczną i pasjonatów podróży.

[more]

25-lecie województwa dolnośląskiego

Dodano: 01-02-2024

Województwo dolnośląskie powstało w 1999 roku poprzez połączenie kilku innych województw: wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Decyzja ta miała poprawić efektywność administracji poprzez zmniejszenie liczby województw z 49 do 16. Teraz mieszkańcy regionu mają jedno duże „superwojewództwo”, gdzie samorządność i działania władz działają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Z okazji ćwierćwiecza możemy poddać się refleksji, spojrzeć z...

[more]