rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczyna się największy turniej brydża w Polsce!

Dodano: 19-08-2022

Po raz drugi we Wrocławiu odbędzie się Turniej World Bridge Series Wrocław 2022 - Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym. Wydarzenie najwyższej sportowej rangi zgromadzi blisko 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata, a do stolicy Dolnego Śląska zawita pierwsza dziesiątka światowego rankingu. Zawody rozpoczynają się 19 sierpnia i potrwają do 3 września 2022 roku.

[more]

Pociągi Elf 2 już na dolnośląskich torach!

Dodano: 18-08-2022

Koleje Dolnośląskie właśnie odebrały dwa pociągi Elf 2 zakupione dzięki funduszom unijnym. To nowoczesne, elektryczne pojazdy, które od dziś będą kursować na trasie z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic.

[more]

Szeroka współpraca kluczowa dla ratowania Odry

Dodano: 18-08-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego razem z regionami nadodrzańskimi, naukowcami, Polskim Związkiem Wędkarskim oraz organizacjami pozarządowymi stworzy system monitorujący stan wody w Odrze oraz plan przywrócenia ekosystemu w rzece.

[more]

Wydarzenie Roczne Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska podczas Parku Sportowego...

Dodano: 17-08-2022

W dniach 6-12 sierpnia w Parku Na Špici w Pardubicach (Czechy) odbyło się coroczne wydarzenie promocyjne Programu V-A Republika Czeska – Polska, zwane Wydarzeniem Rocznym. W tym roku stanowiło ono część imprezy Park Sportowy Pardubice 2022, która obejmowała liczne atrakcje sportowe i kulturalne dla całej rodziny, a w szczególności dla najmłodszych.

[more]

Decyzja Zarządu Województwa Dolnośląskiego o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim...

Dodano: 11-08-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, który dzisiaj skierowany został do Urzędu Marszałkowskiego, podjął w trybie pilnym uchwałę o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim odcinku rzeki Odry do 30 września br.

[more]

Z klasyką i jazzem przez Dolny Śląsk - samorząd województwa i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca...

Dodano: 05-08-2022

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii. Samorząd województwa podpisał dziś list intencyjny inicjujący stworzenie na Dolnym Śląsku projektu Polskiego Impresariatu Muzycznego. W budżecie województwa zaplanowano na ten cel 200 tys. zł.

[more]

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 04-08-2022

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie notorycznego odwoływania przez Spółkę POLREGIO połączeń kolejowych

[more]