rozmiar czcionki: A | A | A

Ponad 123 tysiące złotych dla Milicza

Dodano: 23-08-2021

Ponad 123 tysiące złotych na inwestycje drogowe to wysokość dotacji, jaką otrzymała gmina Milicz w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Pieniądze pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś symboliczną promesę na ręce burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz mieszkańców miasta.

[more]

Bolesławieckie Święto Ceramiki po raz 27

Dodano: 23-08-2021

27. Bolesławieckie Święto Ceramiki przeszło do historii. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło licznych turystów z kraju i z zagranicy, którzy przyjechali do Bolesławca podziwiać regionalne rękodzieło. W uroczystym otwarciu Święta Ceramiki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[more]

Powstanie nowa i szybka trasa kolejowa do granicy z Czechami

Dodano: 18-08-2021

W Wałbrzychu podpisano dzisiaj umowę na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego nowej trasy. Ponad 60-kilometrowy, końcowy odcinek tzw. szprychy nr 9 zakłada wybudowanie linii łączącej Żarów, Świdnicę i Wałbrzych z Lubawką, a docelowo aż z Pragą. W wydarzeniu wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

6 milionów złotych dla dolnośląskich samorządów

Dodano: 18-08-2021

Przedstawiciele kilkunastu samorządów z Dolnego Śląska odebrali dziś z rąk wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu dla gmin na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi i Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021 . W sumie w ręce samorządowców trafiły promesy o wartości niemal 6 mln złotych, które pozwolą na dofinansowanie 129 projektów.

[more]

Samorząd Województwa wspiera rozwój dolnośląskich gmin

Dodano: 17-08-2021

Aż 3 miliony złotych trafi do gmin z regionu w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dofinansowania do realizacji ważnych inwestycji otrzyma 25 lokalnych samorządów. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa. Wczoraj marszałek Cezary Przybylski przekazał symboliczną promesę na ręce wójta gminy Warta Bolesławiecka, Mirosława Haniszewskiego.

[more]

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – jak zmienił się nasz region dzięki funduszom unijnym

Dodano: 16-08-2021

Na bolesławieckich Plantach Miejskich zainaugurowano wczoraj wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w sumie w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. Wystawę otworzyli marszałek Cezary Przybylski, prezydent Bolesławca Piotr Roman i starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.

[more]

Marszałek wręczył nagrody sportowe dolnośląskim olimpijczykom

Dodano: 13-08-2021

Natalia Kaczmarek – złota i srebrna medalistka w sztafecie 4x400m oraz Paweł Fajdek – brązowy medalista rzutu młotem odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego nagrody sportowe. Wyróżnienie trafiło także do trenera naszych lekkoatletów Marka Rożeja.

[more]