rozmiar czcionki: A | A | A

Za nami X Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 06-03-2024

„Dynamiczny region – nowoczesny samorząd” to hasło wiodące zakończonego właśnie 10. Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło kilkuset uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządów, parlamentu, administracji rządowej, naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci i dziennikarze.

[more]

Rusza druga edycja konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku

Dodano: 04-03-2024

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich ogłosili konkurs mający wyłonić najciekawsze wydarzenia zrealizowane przez dolnośląskie muzea w 2023 roku. Wnioski można składać do końca kwietnia.

[more]

Wyjątkowe wydarzenia na wrocławskich osiedlach

Dodano: 01-03-2024

20 projektów zostało wybranych w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski konkursie Osiedla Kultury i Sztuki. Organizatorzy podczas konferencji prasowej zapowiedzieli wydarzenia, które już wkrótce odbędą się na wrocławskich osiedlach. Pierwsze z nich już 8 marca na wrocławskich Żernikach.

[more]

To była pełna emocji #DolnośląskaZima – przyszedł czas na podziękowania

Dodano: 28-02-2024

Uzdrowiska przyciągające klimatem, największe ośrodki narciarskie, malownicze górskie szczyty, trasy zjazdowe i biegowe, tajemnicze podziemia, najwięcej w Polsce zamków i pałaców – przez 5 zimowych weekendów reprezentanci regionu zapraszali do odkrywania i odwiedzania Dolnego Śląska w ramach akcji „Dolnośląska Zima”. Przyszedł czas na podziękowania naszym partnerom za udział w zimowej akcji.

[more]

Jubileusz 25-lecia współpracy Dolnego Śląska i Saksonii

Dodano: 28-02-2024

Dolny Śląsk i Saksonia, partnerskie regiony od ćwierćwiecza, świętują okrągły jubileusz swojej owocnej współpracy. Z tej okazji Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkali się z premierem Wolnego Państwa Saksonia Michaelem Kretschmerem w Kancelarii Stanu w Dreźnie. W Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa podsumowująca tę uroczystość.

[more]

Dolnośląska Biblioteka Publiczna otwarta po remoncie

Dodano: 23-02-2024

Zakończył się remont w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego na wrocławskim Rynku. Odnowiony został parter z recepcją i holem głównym. Podczas renowacji zastosowano rozwiązania wyjątkowe na skalę europejską.

[more]

Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 23-02-2024

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

[more]