rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy Szpital Onkologiczny – wirtualny spacer po szpitalu

Dodano: 26-03-2024

Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość 3 Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie szpitalnym.

[more]

Trwa odbudowa linii do Przemkowa

Dodano: 25-03-2024

Kolej niebawem powróci do Przemkowa – to najnowszy kolejowy plan Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Obecnie na linii trwa wycinka drzew i krzewów. Równocześnie remontowany jest zabytkowy budynek dworca Przemków Odlewnia. O szczegółach obydwu inwestycji opowiedział Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Jerzy Szczupak, burmistrz Przemkowa podczas konferencji prasowej.

[more]

Dolny Śląsk i Nordland nawiązały współpracę

Dodano: 21-03-2024

Akwakultura, wspólne badania i rozwój, a także edukacja i turystyka to najważniejsze obszary kooperacji Dolnego Śląska i norweskiego Okręgu Nordland. Umowę o międzyregionalnej współpracy podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland.

[more]

Kolejowy plan dla Zagłębia Miedziowego!

Dodano: 20-03-2024

Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego to duży projekt kolejowy, który ma na celu skomunikowanie Lubina, Polkowic i Głogowa, ale przede wszystkim nadrzędnym jego celem jest przywrócenie pociągów do Polkowic. O szczegółach inwestycji opowiedział na konferencji prasowej Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Koleje Dolnośląskie kupią więcej pociągów

Dodano: 18-03-2024

Dolnośląski przewoźnik otrzymał ponad 333 mln zł dotacji unijnej na dwadzieścia Elfów 2. Dzięki dotacji uwolnione środki zostaną zainwestowane w tabor. Zarząd województwa oraz przedstawiciele spółki zaprezentowali dziś plany inwestycyjne podczas konferencji prasowej.

[more]

Stypendia Województwa Dolnośląskiego 2024 wręczone!

Dodano: 18-03-2024

Kompozytorzy, muzycy, literaci, ludzie filmu i teatru, artyści plastycy po raz kolejny otrzymali wsparcie Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W tym roku, Zarząd Województwa Dolnośląskiego wybrał rekordową liczbę 34 stypendystek i stypendystów, zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w naszym regionie.

[more]

Bezpłatne koncerty jazzowe i muzyki klasycznej na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-03-2024

Po raz trzeci mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli wziąć udział w bezpłatnych koncertach z cyklu „Z klasyką i jazzem przez Polskę”. Koncerty odbędą się między innymi w Nowogrodźcu, Brunowie, Przewornie i Wojanowie.

[more]