rozmiar czcionki: A | A | A

W Dusznikach – Zdroju powstanie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Dodano: 23-09-2021

Inwestycja zostanie zrealizowana częściowo na bazie istniejącej już infrastruktury sportowej, ale powstaną także nowe obiekty. Będzie to pierwszy Centralny Ośrodek Sportu na Dolnym Śląsku i w całej południowo – zachodniej Polsce dedykowany profesjonalnym zawodnikom uprawiającym różne dyscypliny sportów zimowych.

[more]

IX edycja konferencji Dni Dewelopera otwarta

Dodano: 23-09-2021

Dni Dewelopera to flagowe wydarzenie Oddziału Wrocławskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich, gdzie najważniejsi przedstawiciele branży, a także światowej sławy eksperci spotykają się, by rozmawiać o przyszłości miast oraz rozwoju architektury i urbanistyki. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych i debat. W otwarciu konferencji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Dożynki Prezydenckie w Warszawie

Dodano: 22-09-2021

Za nami Dożynki Prezydenckie będące podsumowaniem święta plonów, które przez ostatnie tygodnie obchodzone były na terenie wielu polskich gmin. W uroczystościach uczestniczył Wicemarszałek Grzegorz Macko wraz z grupą wieńcową z sołectwa Kłobuczyn z Gminy Gaworzyce.

[more]

Nowa droga rowerowa na trasie Lubin – Ścinawa

Dodano: 17-09-2021

Województwo Dolnośląskie zawarło porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o współpracy przy rozbudowie drogi krajowej nr 36 na odcinku Lubin – Ścinawa. W tym miejscu powstanie także nowa ścieżka rowerowa, która będzie częścią Cyklostrady Dolnośląskiej.

[more]

Wystawa "Dolny Śląsk w formie" w Jeleniej Górze

Dodano: 17-09-2021

Na głównym deptaku w Cieplicach zainaugurowano dziś wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja gości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom unijnym. Wystawę otworzył dziś Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec

Dodano: 15-09-2021

Rozmowa o sukcesie zakończonego przed kilkoma dniami Forum Ekonomicznyego w Karpaczu, wspólne przedsięwzięcia i dalsza współpraca to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Dra Arndta Freitaga von Loringhovena z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim.

[more]

Persán zainwestuje ponad 80 mln EUR w zakład produkcyjny we Wróblowicach na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-09-2021

Nowoczesny obiekt jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój spółki oraz rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Będzie przygotowany na 1000 stanowisk pracy, a planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2023 roku.

[more]