rozmiar czcionki: A | A | A

Ulica Strzegomska w Wałbrzychu już otwarta dla kierowców

Dodano: 17-07-2017

Wyczekiwana drogowa inwestycja dla Wałbrzycha i gminy Walim zakończona. Od dzisiaj kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanego odcinka pomiędzy rondem przy ul. Uczniowskiej a skrzyżowaniem ulic Strzegomskiej, Świdnickiej, Noworudzkiej i 11 Listopada. W uroczystym oddaniu nowej drogi do użytku udział wziął marszałek Cezary Przybylski, prezydent Roman Szełemej oraz radny województwa Zbigniew Szczygieł.

[more]

25 mln zł na inwestycję drogową w Lubinie

Dodano: 05-06-2017

Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa przebudowana zostanie jedna z głównych arterii Lubina. W sumie na tę inwestycję miasto otrzymało prawie 25 mln zł wsparcia. Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i prezydent Robert Raczyński.

[more]

Nowe autobusy pojadą w Bolesławcu

Dodano: 09-05-2017

Dzięki funduszom europejskim na ulice Bolesławca już niedługo wyjedzie trzynaście nowych autobusów. Przekazanie prawie 9 mln zł dofinansowania na zakup taboru dla Miejskiego Zakładu Komunikacji potwierdziła umowa, którą podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i prezydent Piotr Roman.

[more]

Ponad 55 mln zł na przebudowę ul. Buforowej we Wrocławiu

Dodano: 26-04-2017

Są pieniądze na generalną przebudowę ulicy Buforowej we Wrocławiu. Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu inwestycji 55,3 mln zł dofinansowania z puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota ta stanowi ponad 70% całkowitej wartości projektu. W podpisaniu umowy o dofinansowanie przebudowy ulicy Buforowej uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, Jerzy Michalak, członek zarządu województwa oraz Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

[more]

Największa inwestycja drogowa w historii powiatu bolesławieckiego

Dodano: 09-03-2017

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy na realizację największej inwestycji drogowej w historii powiatu bolesławieckiego - czyli przebudowy drogi powiatowej łączącej Osiecznicę z węzłem autostrady A18 w Luboszowie.

[more]

Umowa na budowę północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia podpisana!

Dodano: 20-02-2017

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała wykonawcę północnego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia. Fragment z Łanów do Długołęki zbuduje konsorcjum Strabag, a koszt budowy 10-kilomerowego odcinka trasy to około 105 mln zł. Prace budowlane ruszą jesienią przyszłego roku. Dzisiaj, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w obecności Marszałka Cezarego Przybylskiego i Jerzego Michalaka, członka zarządu województwa podpisano z przedstawicielami konsorcjum Strabag umowę na...

[more]

368 mln zł na transport drogowy na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-02-2017

W tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy 368 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej w naszym regionie. Blisko 30 mln zł przeznaczyliśmy na remonty w powiecie milickim i trzebnickim w 2016 i 2017 r. Niedawno zakończyła się przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 439 na odcinku Niezgoda-Milicz. Kierowcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni, co poprawiło bezpieczeństwo i komfort podróży. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w symbolicznym otwarciu nowo...

[more]