rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne ekologiczne autobusy na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-09-2019

W Głogowie podpisano umowę na zakup czterech nowych, hybrydowych autobusów, które wyruszą na ulice miasta już w 2021 roku. Inwestycja ma na celu ograniczenie ruchu samochodowego i redukcję szkodliwych substancji do atmosfery. Umowę podpisał Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Nowy autobus dla uczniów z niepełnosprawnościami

Dodano: 16-09-2019

Samorząd województwa kupił autobus dla Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 we Wrocławiu. W uroczystości przekazania uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Nowe elektryczne autobusy dla Polkowic

Dodano: 13-09-2019

Dzięki podpisanej dziś umowie do Polkowic trafi 9 nowych elektrycznych autobusów. Warty niemal 20 milionów złotych projekt pozwoli zadbać o jakość powietrza w zagłębiu miedziowym. Umowę, dzięki której gmina Polkowice unowocześni swój tabor autobusowy podpisali marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda z zarządu województwa.

[more]

Spotkania informacyjne dotyczące rozbudowy drogi krajowej nr 8 między Wrocławiem a Kłodzkiem

Dodano: 20-05-2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu oraz biuro projektowe Halcrow Group Sp. z o. o. Oddział w Polsce (JACOBS) zapraszają do udziału w prezentacjach publicznych dotyczących rozwiązań projektowych przedsięwzięcia: „Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości” – etap II zadania, STEŚ.

[more]

Otwarcie obwodnicy Maciejowej

Dodano: 26-04-2019

Obwodnica Maciejowej to nie tylko obejście tej niewielkiej dolnośląskiej miejscowości, ale również fragment obwodnicy pobliskiej Jeleniej Góry. W otwarciu nowej trasy uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Łużniak – prezydent Jeleniej Góry.

[more]

Park&Ride w Ścinawie

Dodano: 12-04-2019

Nowoczesny parking w kształcie statku z wyznaczonymi 122 miejscami, stacją wypożyczania rowerów, przystankiem komunikacji zbiorowej, a także toaletami publicznymi i natryskiem – tak wygląda otwarty dziś parking Park&Ride w Ścinawie. W otwarciu inwestycji uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Jest porozumienie w sprawie budowy mostów w Oławie

Dodano: 11-03-2019

Jest porozumienie w sprawie budowy mostów w Oławie Warte niemal 200 milionów złotych przeprawy są kluczowe w lokalnym układzie komunikacyjnym. Połączą Oławę i Jelcz Laskowice odciążając komunikacyjnie zatłoczoną drogę wojewódzką nr 455.

[more]