rozmiar czcionki: A | A | A

Dyskutowali o trasie S3

Dodano: 17-01-2020

W domu kultury w Lubawce spotkała się polsko-czeska grupa robocza ds. transportu. Tematem rozmów były postępy w budowie drogi S3/D11. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Martin Červíček - Wicehetman Kraju Kralovohradeckiego, Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele gmin z Polski i Czech, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA i lokalni samorządowcy.

[more]

ATLAS ZAGROŻEŃ NA GŁÓWNYCH DROGACH KOMUNIKACYJNYCH OBSZARU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO...

Dodano: 05-12-2019

Opracowanie kolejnej edycji atlasu zagrożeń na głównych drogach komunikacyjnych obszaru województwa dolnośląskiego

[more]

WAŻNOŚĆ ZEZWOLEŃ - prace nad Ustawą

Dodano: 04-12-2019

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym druk nr 44

[more]

Nowa droga w gminie Marcinowice

Dodano: 08-11-2019

Efekty przekazywanej pomocy na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych możemy zobaczyć m.in. w gminie Marcinowice. Droga łącząca miejscowość Strzelce oraz Tworzyjanów jest już gotowa. W jej otwarciu uczestniczył dziś wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Powstanie nowy most w Ścinawie

Dodano: 29-10-2019

Marszałek Cezary Przybylski odebrał dziś z rąk Waldemara Budy, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju decyzję, dzięki której ruszą prace projektowe dla nowego mostu w Ścinawie. Nowa przeprawa przez Odrę powstanie dzięki rządowemu programowi Mosty dla Regionów.

[more]

Bolesławiec będzie miał elektryczne autobusy

Dodano: 10-10-2019

Dwa nowe ekologiczne autobusy dołączą do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu. Pojazdy wraz z niezbędną infrastrukturą zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa, który przekazał na ten cel 3,4 mln zł.

[more]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Oławie już otwarty

Dodano: 26-09-2019

Dobra wiadomość dla przyszłych kierowców z powiatu oławskiego. Nowy oddział WORD-u w Oławie jest już w pełni przystosowany do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii „B” i właśnie został oficjalnie otwarty. W uroczystości uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]