rozmiar czcionki: A | A | A

Regiony doskonale inwestują unijne pieniądze!

Dodano: 28-06-2018

Podczas Konwentu Marszałków, odbywającego się na Opolszczyźnie, marszałkowie niemal jednogłośnie zaopiniowali stanowisko, w którym podkreślili korzystne elementy propozycji przygotowanej przez Komisję Europejską oraz zgłosili liczne uwagi i wątpliwości. Domagają się również silniejszego uwzględnienia w przyszłej polityce spójności wyzwań, które nadal stoją przed Polską oraz wyrażają oczekiwanie powierzenia samorządom województw znacznej części odpowiedzialności za realizację tej polityki w...

[more]

Ruszają remonty dróg w siedmiu gminach Dolnego Śląska

Dodano: 27-04-2018

W siedmiu gminach Dolnego Śląska samorząd województwa wyremontuje blisko 60 km dróg. Przetargi już za nami, wyłoniono trzech wykonawców robót. Dzisiaj podpisujemy umowy i rozpoczynamy prace – mówił marszałek Cezary Przybylski podczas spotkania w Obornikach Śląskich.

[more]

Konsultacje S3 w Szczawnie-Zdroju

Dodano: 29-03-2018

Marszałek Cezary Przybylski wziął dziś udział w konsultacjach dotyczących przebiegu łączników drogi ekspresowej S3 z Kamienną Górą oraz Aglomeracją Wałbrzyską, które odbyły się w Szczawnie - Zdroju.

[more]

20 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i meliorację w gminach

Dodano: 27-03-2018

Blisko 130 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Pieniądze trafią do 104 gmin i 23 powiatów w całym regionie.

[more]

UWAGA od 01.01.2018 dodatkowe informacje w RJA

Dodano: 16-03-2018

Od 01.01.2018r. w życie weszły w pełnym zakresie zapisy § 3 Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 kwietnia 2012 r. (j.t. Dz. U. z 2018 poz. 202). W związku z powyższym w proponowanych rozkładach jazdy należy dodatkowo umieszczać takie informacje jak: * drogę przejazdu z uwzględnieniem (nie dotyczy regularnych specjalnych): a) odległości w kilometrach pomiędzy przystankami komunikacyjnymi, b) długości poszczególnych odcinków drogi przejazdu na...

[more]

Samorząd województwa buduje obwodnicę Krzeczyna Wielkiego

Dodano: 12-03-2018

Samorząd województwa we współpracy z miastem Lubin i powiatem lubińskim rozpoczyna prace nad budową obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335. Porozumienie w tej sprawie podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski, prezydent Robert Raczyński i starosta Adam Myrda.

[more]

URZĘDY SPRAWOZDANIE ART.49 - wysyłanie przez ePuap!

Dodano: 10-01-2018

Szanowni Państwo, w związku z powtarzającymi się błędami podczas przekazywanie formularzy do sprawozdania za pomocą ePuap'u uprzejmie prosimy o wysyłanie dokumentów pocztą, bądź bardzo dokładne sprawdzanie, czy zostały podłączone stosowne załączniki do wysyłki! Co roku otrzymujemy PUSTE WIADOMOŚCI BEZ ZAŁĄCZNIKÓW!!

[more]