rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa droga w gminie Marcinowice

Dodano: 08-11-2019

Efekty przekazywanej pomocy na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych możemy zobaczyć m.in. w gminie Marcinowice. Droga łącząca miejscowość Strzelce oraz Tworzyjanów jest już gotowa. W jej otwarciu uczestniczył dziś wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Powstanie nowy most w Ścinawie

Dodano: 29-10-2019

Marszałek Cezary Przybylski odebrał dziś z rąk Waldemara Budy, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju decyzję, dzięki której ruszą prace projektowe dla nowego mostu w Ścinawie. Nowa przeprawa przez Odrę powstanie dzięki rządowemu programowi Mosty dla Regionów.

[more]

Bolesławiec będzie miał elektryczne autobusy

Dodano: 10-10-2019

Dwa nowe ekologiczne autobusy dołączą do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu. Pojazdy wraz z niezbędną infrastrukturą zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa, który przekazał na ten cel 3,4 mln zł.

[more]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Oławie już otwarty

Dodano: 26-09-2019

Dobra wiadomość dla przyszłych kierowców z powiatu oławskiego. Nowy oddział WORD-u w Oławie jest już w pełni przystosowany do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii „B” i właśnie został oficjalnie otwarty. W uroczystości uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Kolejne ekologiczne autobusy na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-09-2019

W Głogowie podpisano umowę na zakup czterech nowych, hybrydowych autobusów, które wyruszą na ulice miasta już w 2021 roku. Inwestycja ma na celu ograniczenie ruchu samochodowego i redukcję szkodliwych substancji do atmosfery. Umowę podpisał Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Nowy autobus dla uczniów z niepełnosprawnościami

Dodano: 16-09-2019

Samorząd województwa kupił autobus dla Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 we Wrocławiu. W uroczystości przekazania uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Nowe elektryczne autobusy dla Polkowic

Dodano: 13-09-2019

Dzięki podpisanej dziś umowie do Polkowic trafi 9 nowych elektrycznych autobusów. Warty niemal 20 milionów złotych projekt pozwoli zadbać o jakość powietrza w zagłębiu miedziowym. Umowę, dzięki której gmina Polkowice unowocześni swój tabor autobusowy podpisali marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda z zarządu województwa.

[more]