rozmiar czcionki: A | A | A

W Brzegu Dolnym powstanie most na Odrze

Dodano: 07-10-2011

Za 138 mln zł w ciągu dwóch lat w Brzegu Dolnym powstanie jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Przeprawa na Odrze będzie miała długość 565 metrów i znacząco skróci podróż mieszkańców gminy Brzeg Dolny do Wrocławia. Środki na budowę mostu oraz prawie 7 kilometrów dróg dojazdowych w połowie pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

[more]

W Bolesławcu o drogach

Dodano: 06-10-2011

W Bolesławcu, jednym z największych miast Borów Dolnośląskich, samorządowcy rozmawiali nt. modernizacji infrastruktury drogowej i zarządzania drogami wojewódzkimi. Z dziennikarzami spotkali się Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak i prezydent Bolesławca Piotr Roman.

[more]

Bezpieczniej na drogach Dolnego Śląska!

Dodano: 28-09-2011

Zespół ekspertów, pod przewodnictwem Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Łużniaka, opracował Atlas zagrożeń na głównych drogach komunikacyjnych obszaru Województwa Dolnośląskiego. Statystyki pokazują spadek wypadków drogowych oraz zmniejszenie liczby ich ofiar w naszym województwie.

[more]

Nowa droga do Cerekwicy

Dodano: 28-08-2011

Budowlańcy i ekipy remontowe pracowali pełną parą i udało się. W niedzielę 28 sierpnia kierowcy i piesi z powiatu trzebnickiego mogli skorzystać z odnowionej drogi wojewódzkiej nr 340 łączącej Trzebnicę z Cerekwicą. W uroczystym oddaniu odcinka do użytku wziął udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[more]

Firmy zakończyły składać wnioski w ramach PPP

Dodano: 23-08-2011

Trzynaście firm wyraziło zainteresowanie udziałem w ogłoszonym niedawno przez marszałka Rafała Jurkowlańca przetargu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Dotyczy on przebudowy i utrzymania dwunastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 342 z Wrocławia do ronda w Obornikach Śląskich. W ciągu tygodnia Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oceni, czy firmy są w stanie podjąć się tego zadania.

[more]

Rusza przetarg na partnerstwo publiczno-prywatne

Dodano: 10-08-2011

Zarząd województwa dolnośląskiego, 10 sierpnia 2011 roku ogłosił pierwszy przetarg w ramach pilotażu programu partnerstwa publiczno-prywatnego na Dolnym Śląsku. Postępowanie przetargowe ma wyłonić firmę, która zajmie się przebudową i utrzymaniem dwunastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 342 od granic administracyjnych miasta Wrocławia do ronda w Obornikach Śląskich krzyżującego się z drogą wojewódzką nr 340. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego o szczegółach przetargu opowiedzieli...

[more]

Porozumienie ws. budowy mostu Sieniawka-Zittau

Dodano: 19-07-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec i członek zarządu Jerzy Łużniak podpisali dziś porozumienie w sprawie budowy i utrzymania mostu pomiędzy miastami Zittau i Sieniawka. Dokument w imieniu Wolnego Kraju Związkowego Saksonii parafowali Minister Gospodarki, Pracy i Transportu Sven Morlok oraz przedstawiciel Wydziału Transportu Lutz Nast. Wg dokumentu most, który ułatwi komunikację między Polską, Niemcami i Czechami, powstanie w ciągu dwóch lat.

[more]