rozmiar czcionki: A | A | A

Miliony na nowe drogi na południu Dolnego Śląska

Dodano: 14-02-2012

Zarząd województwa wybrał dziś kolejne inwestycje drogowe, które mają szansę na dofinansowanie z funduszy unijnych. Wartość wsparcia, o jakie wnioskowały na ten cel dolnośląskie samorządy, sześciokrotnie przekroczyła dostępną pulę. Spośród 29 przedsięwzięć drogowych, które ostatecznie z pozytywnym wynikiem przeszły pierwszy etap selekcji, zarząd wyłonił 9 propozycji.

[more]

Seminarium „Partnerstwo publiczno-prywatne”

Dodano: 10-01-2012

W dniach 8-9 marca br. we Wrocławiu odbędzie się seminarium regionalne poświęcone zagadnieniom Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Na dwudniowe obrady zapraszamy zarówno przedstawicieli administracji publicznej, jak i sektora prywatnego (dużych i średnich przedsiębiorstw). Seminarium organizowane jest w ramach projektu systemowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Partnerstwo publiczno-prywatne”.

[more]

75 milionów na nową drogę Dzierżoniów-Łagiewniki

Dodano: 20-12-2011

W ciągu dwóch lat za 75 mln zł zostanie przebudowana droga wojewódzka nr 384. 20 grudnia 2011 roku podpisana została umowa na tą inwestycję. 16-kilometrowy odcinek drogi między Dzierżoniowem a Łagiewnikami wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna Koźla. Dokument parafowali dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski oraz przedstawiciel wykonawcy nowej jezdni. W uroczystości w starostwie powiatowym w Dzierżoniowie wziął udział marszałek Rafał...

[more]

Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dodano: 14-11-2011

14 listopada br. odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas obrad podsumowano podjęte dotychczas działania, a także zaprezentowano nowe rozwiązania techniczne wpływające na kształtowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkaniu przewodniczył wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

[more]

Nowa jezdnia na polsko-czeskim pograniczu

Dodano: 10-11-2011

Dziś otwarto wyremontowaną drogę na czeskim odcinku Pastviny-Mladkow. Jej oddanie do użytku oznacza zakończenie projektu poprawy dostępności komunikacyjnej w obszarze Masywu Śnieżnika Kralickiego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013. W uroczyści otwarcia czeskiego odcinka udział wziął wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

[more]

Przebudowa skrzyżowania w Kowarach

Dodano: 28-10-2011

W Kowarach oddano do użytku przebudowane skrzyżowanie ul. Karkonoskiej w ciągu drogi wojewódzkiej 366 z ul. Jeleniogórską. Uroczyste otwarcie jezdni miało miejsce 28 października br., a udział w nim wziął wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak.

[more]

O planach związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym

Dodano: 21-10-2011

W ubiegły piątek, 14 października, minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę i bieżące utrzymanie 12-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 342 między Wrocławiem a Obornikami Śląskimi realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dziś o dalszych planach związanych z wdrożeniem pilotażowego programu mówili marszałek Rafał Jurkowlaniec i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski. Briefing prasowy odbył się w siedzibie urzędu...

[more]