rozmiar czcionki: A | A | A

Atlas zagrożeń na głownych drogach komunikacyjnych obszaru województwa dolnośląskiego 2011-2012...

Dodano: 08-10-2013

Zespół ekspertów, pod przewodnictwem wicemarszałka województwa – przewodniczącego WRBRD Jerzego Łużniaka opracował kolejną edycję atlasu zagrożeń na głównych drogach komunikacyjnych obszaru województw dolnośląskiego. Dane przedstawione w w/w opracowaniu wskazują spadek liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych na obszarze naszego województwa.

[more]

Nowa droga w gminie Miękinia

Dodano: 08-08-2013

860 metrów nowej nawierzchni, chodnik dla pieszych i oświetlenie – tak wygląda zmodernizowana droga powiatowa w Krępicach w gminie Miękinia. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł. W oficjalnym oddaniu drogi do użytku wziął dziś udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[more]

Wałbrzych: koniec remontu ul. Uczniowskiej

Dodano: 29-07-2013

13 mln zł – tyle kosztowała gruntowna modernizacja ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu. 85 proc. kwoty (11 mln) pochodzi z funduszy unijnych. W otwarciu tej ważnej dla mieszkańców aglomeracji wałbrzyskiej drogi uczestniczyli marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz członek zarządu dr Jerzy Tutaj.

[more]

8 nowych autobusów dla świdnickiego MPK

Dodano: 19-07-2013

Nowoczesne, pojemne i ekologiczne, a przede wszystkim przyjazne dla pasażera – takie mają być pojazdy, które wkrótce wyjadą na świdnickie drogi. Zanim to nastąpi w piątek, 19 lipca w Świdnicy uroczyście podpisano umowę o wsparciu unijnym na zakup ośmiu nowych autobusów dla miejscowego MPK. W podpisaniu dokumentów wziął udział członek zarządu dr Jerzy Tutaj.

[more]

Wchodnia Obwodnica Wrocławia: odcinek Żerniki-Siechnice

Dodano: 11-07-2013

Budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia podzielona została na cztery etapy. Pierwszy odcinek od Łan do Siechnic został już oddany do użytku, a obecnie prace trwają na drugim – od Siechnic do Żernik. Postępy budowy oglądał dzisiaj wicemarszałek Jerzy Łużniak.

[more]

21,5 mln zł na komunikację miejską na Dolnym Śląsku

Dodano: 18-06-2013

Nowoczesne i przyjazne dla środowiska autobusy już niedługo wyjadą na ulice dolnośląskich miast dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjął dziś Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Korzystny kurs euro spowodował, że zarząd województwa na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim przeznaczy dodatkowo ponad 21,5 mln zł. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej.

[more]

UWAGA!! MINĄŁ TERMIN AKTUALIZACJI ROZKŁADÓW JAZDY (przewozy autobusowe)

Dodano: 10-06-2013

31 MAJA MINĄŁ TERMIN SKŁADANIA TEGOROCZNEJ AKTUALIZACJI ROZKŁADÓW JAZDY, W KTÓRYCH NIE WPROWADZONO ŻADNYCH ZMIAN

[more]