rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe autobusy pojadą w Bolesławcu

09.05.2017 13:18

Dzięki funduszom europejskim na ulice Bolesławca już niedługo wyjedzie trzynaście nowych autobusów. Przekazanie prawie 9 mln zł dofinansowania na zakup taboru dla Miejskiego Zakładu Komunikacji potwierdziła umowa, którą podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i prezydent Piotr Roman.

Fabrycznie nowe autobusy, które od grudnia będą wozić mieszkańców Bolesławca, mają być  niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiadać wydzielone miejsca do przewozu rowerów. Dodatkowo, pojazdy będą spełniały wymagania dotyczące niskoemisyjności spalin. W sumie w zakupionych autobusach będzie mogło podróżować około tysiąca pasażerów.


- Bolesławiec skorzysta podwójnie – mówi Cezary Przybylski- Po pierwsze ograniczy emisję i ochroni środowisko naturalne, a po drugie  poprawi skuteczności poruszania się mieszkańców po mieście – podsumowuje.


Koszt zakupu nowych autobusów to prawie 12,8 mln zł, ale aż 8,85 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.