rozmiar czcionki: A | A | A

368 mln zł na transport drogowy na Dolnym Śląsku

06.02.2017 09:03

W tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy 368 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej w naszym regionie. Blisko 30 mln zł przeznaczyliśmy na remonty w powiecie milickim i trzebnickim w 2016 i 2017 r. Niedawno zakończyła się przebudowa 7-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 439 na odcinku Niezgoda-Milicz. Kierowcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni, co poprawiło bezpieczeństwo i komfort podróży. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w symbolicznym otwarciu nowo wyremontowanego odcinka drogi.

W piątek, 4 lutego, marszałek Cezary Przybylski spotkał się z przedstawicielami samorządów lokalnych północnej części regionu: Arkadiuszem Poprawą, Burmistrzem Obornik Śląskich, Robertem Lewandowskim, Burmistrzem Żmigrodu, Piotrem Lechem, Burmistrzem Milicza oraz z Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Ryszardem Lechem, rozmawiając o zakończonych i planowanych remontach i modernizacjach dróg wojewódzkich.


Remonty dróg wojewódzkich, budowa chodników i ścieżek rowerowych sprawiają, że dolnośląskie drogi z roku na rok są w coraz lepszym stanie. – Staramy się działać kompleksowo. Budujemy zarówno obwodnice wielu dolnośląskich miast, takich jak Miękinia, Góra czy Bolesławiec, ale pamiętamy również o poprawie standardu pozostałych dróg wojewódzkich. Oprócz remontów nawierzchni powstają też między innymi nowe bezpieczne chodniki i ścieżki rowerowe – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


W Gminie Oborniki do końca ubiegłego roku zainwestowaliśmy blisko 7 mln zł remontując  m.in.: drogę nr 342 między Golędzinowem a Obornikami Śląskimi oraz między Pęgowem a Golędzinowem czy przebudowę mostu drogowego w Golędzinowie. W tym roku w gminie planujemy inwestycje na kolejne 16 mln za które wyremontowane zostaną drogi, chodniki i zatoki autobusowe, z czego 10 mln pochłoną remonty dróg wojewódzkich w samych Obornikach Śląskich.


Niedawno udostępniliśmy kierowcom nowowyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 439 na odcinku Niezgoda – Milicz. Koszt tej inwestycji to 4 mln zł. Na terenie powiatu milickiego w 2017 r. planowane są następne remonty za ponad 2 mln zł.