rozmiar czcionki: A | A | A

25 mln zł na inwestycję drogową w Lubinie

05.06.2017 14:55

Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa przebudowana zostanie jedna z głównych arterii Lubina. W sumie na tę inwestycję miasto otrzymało prawie 25 mln zł wsparcia. Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i prezydent Robert Raczyński.

Inwestycja, która otrzymała dotację, obejmuje generalną modernizację 3,4- kilometrowego odcinka od ulicy Ścinawskiej do Granitowej. Jak podkreśla prezydent Lubina, zaraz po budowie obwodnicy miasta, jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców projektów drogowych, który nie udałby się gdyby nie pomoc województwa. Remont podzielony zostanie na sześć etapów, a jego realizacja zajmie ok. roku. Pierwsze prace mogą ruszyć już jesienią tego roku.


Oprócz remontu samej jezdni, przebudowanych zostanie sześć głównych skrzyżowań, rondo, wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa, ściekowa i wodna. Poza tym wzdłuż drogi powstaną ścieżki rowerowe, nowe miejsca postojowe i energooszczędne oświetlenie.


- Jednym z elementów inwestycji ma być też położenie cichej nawierzchni, która spowoduje, że ruch samochodowy nie będzie tak uciążliwy dla mieszkańców. Ważna jest też aktywizacja strefy przemysłowej, w czym nowa droga na pewno pomoże – mówił marszałek Cezary Przybylski.


Koszt całej inwestycji to około 30 mln zł, ale aż 25 mln zł (85%) będzie pochodziło z dofinansowania samorządu województwa w ramach RPO 2014-2020.