rozmiar czcionki: A | A | A

Relacja filmowa z procesu przygotowania i budowy Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej

Dodano: 13-03-2014

Prezentujemy krótki materiał filmowy, obrazujący techniki układania mikrokanalizacji zastosowane przy budowie Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej.

[more]

Stanowisko UKE w sprawie realizacji zadań Operatora infrastruktury DSS

Dodano: 13-03-2014

W dniu 24.02.2014 Województwo Dolnośląskie otrzymało odpowiedź Urzędu Komunikacji Elektronicznej na pytania zadane w sprawie realizacji zadań Operatora infrastruktury DSS.

[more]

Budowa Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej – raport za luty 2014

Dodano: 28-02-2014

Na koniec lutego w ramach projektu DSS wybudowano już ok. 706 km mikrokanalizacji, z czego na długości 553 km zainstalowano już światłowody i wprowadzono je do węzłów dystrybucyjnych. Wybudowano i wyposażono w osprzęt pasywny 39 węzłów dystrybucyjnych oraz rozpoczęto budowę węzłów szkieletowych. Pierwsze węzły szkieletowe zostaną wybudowane w marcu.

[more]

Badanie użyteczności interfejsów prototypów platformy e-DolnySlask metodą Cognitive Walkthrough

Dodano: 13-02-2014

W dniach 3-6 lutego br. odbyły się badania interfejsów platformy e-DolnySlask. Celem przeprowadzonych badań było wyłonienie, spośród badanych prototypów, jednego interfejsu graficznego który będzie dalej rozwijany. Wybór interfejsu graficznego dla platformy nastąpi w oparciu o analizę zachowań reprezentatywnej grupy użytkowników, którzy wykonywali ściśle określone zadania na wersjach testowych aplikacji.

[more]

Budowa Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej – raport za styczeń 2014

Dodano: 05-02-2014

Styczeń upłynął pod znakiem przygotowywania kolejnych relacji do odbiorów częściowych dlatego między innymi prowadzono testy drożności i szczelności mikrokanalizacji. Dzięki sprzyjającej pogodzie w znacznej części miesiąca, prace prowadzone były w dobrym tempie. Przekazano również Wykonawcom kolejne place budów.

[more]

Prezentacja prototypu wizerunku graficznego aplikacji mobilnych dla platformy e-DolnySlask

Dodano: 23-01-2014

W dniu 23 stycznia 2014 roku zaprezentowano prototyp wizerunku graficznego aplikacji mobilnych. Docelowa aplikacja będzie dostępna na urządzenia mobilne typu smartfon i tablet w 4 wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Główne menu składa się z 4 modułów: przewodnika, mapy, plansz oraz informatora. Layout każdej z wewnętrznych aplikacji będzie podlegać zmianie w zależności od okoliczności, np. podczas świąt zmieniają się kolory i tło.

[more]

Budowa Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej – raport za grudzień 2013

Dodano: 02-01-2014

Rozpoczęto prace budowlane na 7 relacjach. Obecnie w trakcie realizacji robót budowlanych jest 25 relacji sieci DSS. Do tej pory wybudowano ok. 524 km mikrokanalizacji, co odpowiada ok. 33 % całego zakresu.

[more]