rozmiar czcionki: A | A | A

Memorandum ws. współpracy na rzecz budowy i rozwoju pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowych – cz. 1

21.12.2011 15:15

21 grudnia 2011 w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie memorandum ws. współpracy na rzecz budowy i rozwoju pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowych. W spotkaniu województwo dolnośląskie reprezentował członek zarządu Jerzy Tutaj.

Memorandum jest dokumentem, będącym otwartym porozumieniem pomiędzy administracją rządową, samorządową i przedstawicielami rynku telekomunikacyjnego, których strategicznym celem jest rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowując memorandum miało na celu zwrócenie uwagi na konieczność współpracy i współdziałania partnerów publicznych i prywatnych w zapewnieniu powszechnego szybkiego dostępu do szerokopasmowego Internetu, w oparciu o nowoczesną infrastrukturę sieci telekomunikacyjnych. W opinii ministerstwa efektywne i skuteczne mechanizmy współpracy pomiędzy partnerami publicznymi i prywatnymi  pozwalają osiągnąć przez Polskę celów Europejskiej Agendy Cyfrowej, dotyczących dostępności do szerokopasmowego Internetu (do 2020 roku łącze 30 Mb/s w każdym, a 100 Mb/s w co drugim europejskim domu).

Pełny tekst memorandum znajduje się tutaj.