rozmiar czcionki: A | A | A

XIII sesja Sejmiku i nowa radna

Dodano: 28-11-2019

Sesja rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem nowej Radnej Województwa pani Anny Brok. Następnie Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski wręczyli zasłużonym Dolnoślązakom Odznaki Honorowe "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego".

[more]

XII sesja Sejmiku i nowy wicemarszałek

Dodano: 25-10-2019

Radni Województwa podczas obrad w głosowaniu tajnym wybrali nowego wicemarszałka województwa. Radny Grzegorz Macko zastąpi Marcina Gwoździa, który otrzymał mandat poselski. Dwie odznaki srebrne Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego zostały wręczone panom: Szczepanowi Kownackiemu i Ryszardowi Kucowi za działania na rzecz społeczności lokalnych i Dolnego Śląska.

[more]

X Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2019

Uroczysta sesja Sejmiku z okazji X Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się 16 października, czyli w dniu, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi. Podczas uroczystości nadano tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO oraz wręczono Dolnośląskie Nagrody Kulturalne SILESIA i Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Zapraszamy na kolejny rok szkolny z "Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 16-09-2019

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[more]

Goście z Chin w Sejmiku

Dodano: 16-09-2019

Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch przyjął dziś delegację z Chin z miasta Huangshan, z prowincji Anhui. Anhui jest naszym regionem partnerskim od ponad 30 lat, kiedy to porozumienie o współpracy zostało podpisane z ówczesnym Województwem Wrocławskim. Województwo Dolnośląskie kontynuuje tę umowę. Zarówno Dolny Śląsk jak i Anhui są regionami najszybciej się rozwijającymi. Dolny Śląsk jest liderem w Europie, natomiast Anhui w Chinach.

[more]

X sesja Sejmiku

Dodano: 13-09-2019

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego odbyło się na początku sesji. Zwyczajowo komunikaty odczytał Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski. Radni Województwa większością głosów przyznali nagrody Sejmiku, które zostaną wręczona podczas tegorocznego X Święta Województwa Dolnośląskiego 16 października 2019 r.

[more]

Święto Plonów w Niemczy

Dodano: 09-09-2019

8 września 2019 roku w Niemczy obchodziliśmy uroczyście Święto Plonów. Drodzy Rolnicy, przyjmijcie wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę, umiłowanie ziemi i serdeczne gratulacje tegorocznych plonów!

[more]