rozmiar czcionki: A | A | A

XLIV nadzwyczajna sesja Sejmiku

Dodano: 01-03-2022

Na XLIV nadzwyczajnej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie opowiedział się za rozwiązaniem porozumienia o współpracy z Obwodem Leningradzkim w Rosji. Minutą ciszy uczczono ofiary wojny w Ukrainie.

[more]

XLIII sesja Sejmiku

Dodano: 25-02-2022

Na XLIII sesji Radni podjęli jednogłośnie Rezolucję w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[more]

XLII sesja Sejmiku

Dodano: 28-01-2022

Podczas XLII Sesji Sejmik przyjął „Dolnośląski Ład” – program komplementarny do „Polskiego Ładu”, zawierający najważniejsze strategiczne inwestycje, które będą realizowane w naszym regionie. Radni przegłosowali uchwałę o przyznawaniu stypendiów artystycznych.

[more]

Życzenia Wesołych Świąt

Dodano: 23-12-2021

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan". (Łk 2, 10-11)

[more]

XLI sesja Sejmiku - budżet na rok 2022 uchwalony

Dodano: 16-12-2021

Radni przyjęli większością głosów budżet Województwa Dolnośląskiego na rok 2022 oraz Wieloletnią Prognozę Finansową.

[more]

XL sesja Sejmiku

Dodano: 26-11-2021

25 listopada 2021 r. odbyła się XL sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni przyjęli m.in. stanowisko dotyczące 40. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego, upamiętniając chwilą ciszy i zadumy ofiary zbrodniczego reżimu komunistycznego. Sejmik ustanowił rok 2022 rokiem ratownictwa górskiego w Sudetach w związku z 70. rocznicą powstania ratownictwa górskiego oraz wyraził zgodę na połączenie Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz państwowej instytucji kultury – Muzeum Narodowego we...

[more]

XXXIX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-10-2021

Po raz pierwszy w historii Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął projekt uchwały, zgłoszony w ramach inicjatywy obywatelskiej przez „Akcja Miasto” dotyczącą powstania kolei aglomeracyjnych na Dolnym Śląsku. Wspólnym celem Samorządowców i Inicjatorów jest rozwiązanie problemów transportowych aglomeracji wrocławskiej. W trakcie sesji Radni przyjęli apel skierowany do Komisji Europejskiej dot. niezwłocznego zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19....

[more]