rozmiar czcionki: A | A | A

LXV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego 2024 r. Radni Województwa jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie Rezolucji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ustanawiającej w Województwie Dolnośląskim „ROK 2024 ROKIEM GÓR OTWARTYCH DLA WSZYSTKICH”.

[more]

LXIV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z funkcji przewodniczącego odwołany został Andrzej Jaroch z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu 23 głosy były za odwołaniem, 13 przeciw. Na nowego przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został wybrany Jerzy Pokój z Koalicji Obywatelskiej. Za oddało głos 18 Radnych Województwa, przeciwko było 16, a jeden wstrzymał się od głosu.

[more]

LXIII sesja - Sejmik przyjął budżet na rok 2024

Dodano: 28-12-2023

Radni Województwa Dolnośląskiego przyjęli budżet na rok 2024. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska wynosi blisko 3 miliardy złotych. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na transport i ochronę zdrowia.

[more]

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2024 roku!

Dodano: 19-12-2023

BOŻE NARODZENIE AD2023   Szanowni Państwo, Przyjaciele, Znajomi, Drodzy Mieszkańcy Dolnego Śląska !   Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 roku. Dobiega też końca najdłuższa kadencja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w całym 25-leciu istnienia Samorządu Województwa. Zrobiliśmy rekordowo dużo dla wzrostu zamożności i jakości życia wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Jesteśmy o krok od przekroczenia poziomu średniej wartości PKB na mieszkańca Unii...

[more]

LXII sesja Sejmiku

Dodano: 15-12-2023

W sali posiedzeń Sejmiku Województwa odbyło się uroczyste wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego. Radni Województwa przyjęli pakiet uchwał dotyczących ochrony zdrowia Dolnoślązaków.

[more]

LXI sesja Sejmiku

Dodano: 10-11-2023

Sejmik Województwa Dolnośląskiego ma nowego Radnego. To pan Jan Michalski. Objął on mandat po Radnym Marcinie Zawile, który został Senatorem RP. Nowy Radny Województwa jest członkiem Klubu Koalicji Obywatelskiej. Radny Jan Michalski pochodzi ze Zgorzelca. Kandydował z okręgu jeleniogórskiego.

[more]

Za nami obchody XIII Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2023

Jak co roku, 16 października, obchodzimy Święto Województwa Dolnośląskiego. W tym roku obchody mają wyjątkowo uroczysty charakter z powodu jubileuszu 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[more]